Samsung Galaxy Note 9 będzie większy niż poprzednik?

Samsung Galaxy Note 9 będzie większy niż poprzednik?

Linia Note to wyznacznik jakości już od wielu lat. Jeśli Samsung chce pochwalić się nowościami, to te zazwyczaj jako pierwsze trafiają do kolejnych notatników. Tak było chociażby z podwójną matrycą główną, którą producent następnie przeniósł na grunt flagowych Galaxy S9 i S9+. A jakie nowinki przyniesie Note 9?


Trzeba zacząć od tego, że w tym roku należy w wątpliwość poddać datę debiutu smartfona. Zwykle kolejne urządzenia z tej linii debiutowały na jesieni, jednak obecny rok może przynieść na tym polu pewne zmiany. Mówi się o przyspieszeniu debiutu urządzenia, aby nieco podciągnąć wyniki sprzedażowe. Mimo, że w Polsce Samsung Galaxy S9 i S9+ w przedsprzedaży zdołały wykręcić świetne wyniki, to jednak w ujęciu globalnym nie wyglądało to już tak dobrze. Koreańczycy muszą więc reagować.

Samsung Galaxy Note 8 oddaje użytkownikom ekran o imponującej przekątnej 6,3 cala. Zgodnie z najświeższymi branżowymi plotkami, następca ma odrobinkę urosnąć. Naprawdę odrobinkę, do 6,4 cala. Co jednak ważniejsze, wzrost przekątnej wyświetlacza ma nie wpłynąć na wielkość bryły urządzenia, która powinna być taka sama bądź bardzo zbliżona do tej, którą oferuje ósmy Notatnik.

Bardzo pozytywnie zaskakują plotki związane z pojemnością akumulatora. Note 8 oferował raczej niezbyt imponujące ogniwo o pojemności wynoszącej 3300 mAh. Następca celuje w znacznie lepszy wynik, który może wynieść 3850 lub nawet 4000 mAh. To gigantyczna różnica, zwłaszcza gdy z tyłu głowy nadal mamy informację z poprzedniego akapitu – że obudowa ma być naprawdę bardzo podobna w swoich wymiarach do tej, którą znamy z Note 8.

O specyfikacji w sumie wiemy stosunkowo niewiele. Można chyba założyć, że pod kątem zastosowanego procesora będzie ona taka sama, jak ta, którą oferują nowe smartfony z linii Galaxy. Zagwozdką pozostaje ilość pamięci RAM oraz autorskie technologie, w jakie firma uzbroi urządzenie, wliczając w to ulokowanie skanera czy nowe funkcje rysika, które już w Note 8 były bardzo rozbudowane. Na te informacje przyjdzie nam zapewne poczekać jednak nieco dłużej.

źródło: MMDDJ_ (Twitter)UniverseIce (Twitter) przez gsmarena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8