Samsung Galaxy Note 9 wycieka w benchmarku

Samsung Galaxy Note 9 wycieka w benchmarku

Dziewiąty Notatnik od Samsunga zapowiada się na jedną z najciekawszych premier tegorocznej jesieni. Samsung stara się nie ujawniać zbyt wielu szczegółów związanych z urządzeniem, jednak urok cyfrowego świata polega na tym, że raz na jakiś czas, jakieś szczegóły związane z urządzeniem muszą wręcz wyciec do sieci. Ot, chociażby wyniki benchmarku.


Najważniejsze cechy Note’a 9, jakie ujrzały światło dzienne w związku ze sprawdzeniem urządzenia w Geekbench’u, to – jak dla mnie – wynik oraz kilka informacji o procesorze, który będzie napędzał europejską wersję urządzenia. Tym procesorem będzie Exynos 9815, czyli nowy układ, który może nieco namieszać w rankingach wydajności.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na poniższe wyniki, które są wręcz imponujące. Na jednym rdzeniu Note 9 wykręcił 5162 punktów, a w trybie testu wielordzeniowego smartfon zdołał osiągnąć aż 10704 oczek. Są to bardzo dobre wyniki, o czym najlepiej świadczy krótki wgląd w wyniki układu A11 Bionic od Apple. iPhone z 2017 roku, który jest dla wielu wręcz synonimem wydajności osiągnął 4061 punktów w teście jednordzeniowym i 9959 w teście wielordzeniowym.

Fot: Phonearena

Co wiemy o specyfikacji technicznej?

Na dobrą sprawę, wiemy niedużo. Samsung stara się zachować do premiery jak najwięcej przysłowiowych asów w rękawie i – póki co – udaje mu się całkiem nieźle. Największą zagwozdką pozostaje kwestia skanera: czy urządzenie będzie oferować moduł zintegrowany z wyświetlaczem, czy jednak skończy się na zwykłym, typowym skanerze? Pytania można by mnożyć. Najbardziej prawdopodobne elementy specyfikacji, to natomiast:

  • Procesor: Exynos 9815,
  • RAM: 8 GB,
  • wyświetlacz: 6,4 cala, SuperAMOLED w formacie 18,5:9,
  • System operacyjny: Android 8.1,
  • aparat główny: 2 x 12 Mpx, być może bardzo podobny do tego, jaki znamy z Galaxy S9 Plus.

Zagadkowa pozostaje też pojemność baterii oraz data premiery urządzenia. W tym drugim aspekcie, rozbieżności są dość spore. Część obserwatorów rynku mówi o premierze zaplanowanej na wrzesień, jednak wiele osób twierdzi, że Samsung postanowił przyspieszyć debiut Note’a 9 i można spodziewać się go już w lipcu bądź sierpniu.

źródło: Phonearena.com

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8