Samsung Galaxy Note 9 z brandem Play dostaje aktualizację

Samsung Galaxy Note 9 z brandem Play dostaje aktualizację

Brand operatorów to temat rzeka. Realnych korzyści nie ma tak wiele, jak mogłoby się wydawać. A wady? Cóż, dla mnie największą z nich jest konieczność długiego oczekiwania na aktualizacje. I niestety, ale dzisiejszy news tylko i wyłącznie potwierdza te słowa.


Rozpocznijmy od informacji o tym, po jakim czasie pojawiła się aktualizacja. Play z sobie znanych względów odpuścił „wakacyjne” uaktualnienia dla Note’a 9. Tak więc, od czerwca aż do października, nie pojawiła się ani jedna aktualizacja systemu operacyjnego przez OTA. Przynajmniej u mnie. Progres nastąpił dopiero wczoraj, gdy nagle telefon poinformował mnie o sposobności pobrania oprogramowania z września.

Soft został oznaczony jako N960FXXU3CSI3. Waży on 722 MB i poza uaktualnieniem do wrześniowych łatek bezpieczeństwa przynosi też optymalizację ustawień aparatu głównego. Szukałem tych nowości i optymalizacji, jednak – niestety – nie udało mi się odkryć żadnych wielkich nowości. Wszystko wskazuje na to, że producent skupił się na optymalizacji oprogramowania działającego w tle, niejako pod maską.

Kończąc, pozostaje mi wyrazić nadzieję ku temu, że kolejne uaktualnienia oprogramowania na smartfonie z brandem sieci Play będą pojawiały się nieco szybciej. W 2019 roku tempo wydawania aktualizacji odgrywa już naprawdę dużą rolę, nawet w telefonach ze średniej półki cenowej. Z tego też względu dziwi mnie, że fioletowy operator nie stara się dystrybuować oprogramowania nieco szybciej. Kto wie, może po wakacjach nastąpi jakaś poprawa? Sprawdzę i dam Wam znać 🙂

źródło: własne