Samsung Galaxy P30 już niebawem. Czy jest na co czekać?

Samsung Galaxy P30 już niebawem. Czy jest na co czekać?

Samsung zamierza wprowadzić na rynek nową serię urządzeń z rodziny P. Pierwszym smartfonem z nowej rodziny ma być model P30. No i jako że jest to zupełnie nowa rodzina smartfonów od Samsunga, zasadnym wydaje się być pytanie czy jest na co czekać. Zobaczmy.


Samsung Galaxy P30 – prawdopodobna specyfikacja techniczna:

  • Pamięć RAM: 6 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 64 lub 128 GB,
  • System operacyjny: Android 8.1 Oreo z nakładką Samsung Experience.

Tu kończą się pewniaki. Zagadką pozostaje choćby przekątna ekranu jak i zastosowana technologia. Owszem, wiele źródeł skłania się ku matrycy LCD, jednak byłbym tutaj powściągliwy. Koniec końców, Samsung już wielokrotnie pokazywał, że potrafi zainwestować w matrycę AMOLED dla smartfonów ze średniej półki cenowej.

Warto zaakcentować też prawdopodobny skaner zintegrowany z wyświetlaczem. Niestety, ale tutaj również kręcimy się w sferze plotek i domniemań. Gdyby P30 zadebiutował z tą technologią na pokładzie, to – co ciekawe – byłby pierwszym urządzeniem z logo producenta z Korei Południowej, wyprzedzając przy tym flagowego Galaxy S10, którego najpewniej zobaczymy wiosną.

Wiemy natomiast, że wraz z Galaxy P30 światło ujrzy też jego większa wersja: P30+. Liczne źródła sugerują, że smartfony z linii P nie będą urządzeniami z najwyższego topu. Należy raczej spodziewać się typowych średniaków, które mają pomóc firmie walczyć z konkurencją na strategicznym polu wyceny. Urządzenia mają zadebiutować za miesiąc, dlatego też nie będę zdziwiony, jeśli w najbliższych tygodniach nie raz będę jeszcze Was informował o przeciekach związanych z Galaxy P30 i P30+.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy J3 2017