Samsung Galaxy S10 będzie wspierał portfel kryptowalut?

Samsung Galaxy S10 będzie wspierał portfel kryptowalut?

O Samsungu Galaxy S10 wiemy już naprawdę wiele. W zasadzie można by wręcz zaryzykować stwierdzenie, że sporo nowości, które ma przynieść urządzenie od pewnego czasu można odnaleźć w sieci. Na tym tle dość ciekawie wyróżnia się rzekome wsparcie Galaktyki dla kryptowalut. Szczerze mówiąc, tego się nie spodziewałem.


Portfel kryptowalut u Samsunga?

Informacja wyciekła za sprawą zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej. Widać na nim urządzenie, ale pierwsze skrzypce zdaje się grać raczej uruchomiona usługa. Chodzi o „Samsung Blockchain KeyStore”, czyli w pewnym uproszceniu, portfel kryptowalut, który najwyraźniej będzie jedną z usług kompatybilnych ze smartfonem. Zaprezentowany mechanizm obsługuje kryptowaluta Ethereum, jednak nie byłbym zdziwiony, gdyby producent dorzucił wsparcie także dla innych sieciowych kryptowalut.

Portfel będzie można także zabezpieczyć danymi biometrycznymi, co oczywiście podniesie poziom bezpieczeństwa nagromadzonych tam środków. W chwili obecnej trudno spekulować, czy omawiana usługa jest jedną z ostatnich nowości, która właśnie trafiła do sieci czy też do 20 lutego, kiedy urządzenie ma zadebiutować, poznamy jeszcze jakieś inne smaczki.

W grze cały czas są szczegółowe informacje związane z aparatem głównym. Producent strzeże ich bardzo umiejętnie i w tej chwili te dane nie zdążyły jeszcze trafić do sieci. Jako, że smartfon, to obecnie w dużej mierze synonim aparatu fotograficznego, są to informacje, na które ciągle czeka wiele osób. W chwili obecnej musimy jednak zadowolić się wzmianką o portfelu kryptowalut, jednocześnie uzbrajając się w odrobinę cierpliwości. Ostatecznie, prędzej czy później, urządzenie na pewno zdradzi nam o sobie jeszcze kilka ciekawostek.

źródło: 9to5Google

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8 (fot: własne)