Samsung Galaxy S10 ma wspierać sieć 5G i posiadać aż 6 aparatów!

Samsung Galaxy S10 ma wspierać sieć 5G i posiadać aż 6 aparatów!

Wiele wskazuje na to, że Samsung zamierza dość mocno zamieszać na rynku, wprowadzając do sprzedaży Galaxy S10. Producent nie zamierza się ograniczać i chce zaoferować wiele zmian, na które czekają użytkownicy.


Sieć 5G, to dopiero początek

Warto ostudzić zapał entuzjastów sieci 5G. Według informacji serwisu PhoneArenawiele wskazuje na to, że ten rarytas będzie dostępny na wyłączność tylko dla Korei Południowej. Nie jest to jednak przysłowiowe „widzimisię” Samsunga, a raczej racjonalne rozeznanie rynku. Okazuje się bowiem, że tylko na rynku koreańskim sieć 5G ma działać już od lata przyszłego roku. 

Kolejna ciekawostka, to wzmianka o wprowadzeniu aż sześciu kamer. To odważna zagrywka producenta, zwłaszcza jeśli spojrzymy na niedawno wprowadzonego do sprzedaży Samsunga Galaxy A9, który zaoferował poczwórny moduł aparatu głównego. Przez sieć przetoczyła się wtenczas dyskusja o tym, czy cztery kamery, to aby nie za dużo. Jak zatem obronić moduł zbudowany aż z sześciu aparatów?

Samsung może bronić się tym, że w parze za zwiększoną ilością matryc idzie też nowa technologia. Chodzi o nowe czujniki ToF, które mają odpowiadać za lepsze czytanie struktury światła. Zdaniem wielu osób związanych z branżą smartfonów, tego typu czujniki to przyszłość, która może wynieść fotografię mobilną na jeszcze wyższy poziom, niż obecny. Stwarza on m.in. ogromne możliwości przy kreowaniu o odtwarzaniu grafik 3D oraz VR.

Wiele wskazuje na to, że to dopiero część z nowości, które przewiduje producent. Jeśli Samsung Galaxy S10 uciągnie swoją własną legendę, może okazać się być globalnym hitem sprzedażowym producenta. Z werdyktem wypada jednak odrobinę poczekać.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8 (fot: własne)