Rodzina Galaxy S10 otrzymała ciekawą funkcję

Rodzina Galaxy S10 otrzymała ciekawą funkcję

Aktualizacje to świetna sprawa. Można nimi niemal dowolnie poszerzać funkcjonalność smartfonów, dodając szereg funkcji, o jakich w dniu premiery nikomu nawet się nie śniło. Dobrze zdaje sobie z tego sprawę Samsung, który do czerwcowych łatek bezpieczeństwa postanowił dorzucić coś ekstra.


Nie tylko łatki zabezpieczeń…

Najnowsza aktualizacja dla rodziny Galaxy S10 została oznaczona jako G97 * FXXU2ASF3, gdzie gwiazdka to końcówka, przynależna albo do Galaxy S10e, S10 lub topowego S10+. Jeśli lubicie nawigować po smartfonie z wykorzystaniem gestów, to na pewno docenicie obecność wibracji, która pojawi się za każdym razem, gdy wykonacie gest „wstecz”, powrotu na ekran główny lub podglądu ostatnio uruchomionych aplikacji.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów Samsunga

Jest to pozorna błahostka, jednak w praktyce, może ona być bardzo przydatna. Szczególnie zwracam Waszą uwagę na nawigację bezwzrokową. Teraz zawsze będziecie wiedzieli, że gest, jaki chcieliście wykonać, zakończył się powodzeniem. Jeśli dopiero uczycie się współpracy ze smartfonem w oparciu o taki model nawigacji, to nie wyobrażam sobie sytuacji, aby nie było to dla Was ułatwienie. Już nie będziecie musieli kątem oka zerkać na ekran, by upewnić się, że na pewno wybraliście „wstecz”.

Fot: producenta

Jeśli chodzi o samą aktualizację, to poza rzeczoną nowością, ta przynosi też czerwcowe łatki zabezpieczeń oraz szereg funkcji optymalizacyjnych. Wiemy, że pojawiła się ona już m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Tajlandii. Jeśli posiadacie smartfona z polskiej dystrybucji (XEO), nie bądźcie zdziwieni, jeśli Wasze Galaktyki jeszcze nie poinformowały Was o możliwości pobrania uaktualnienia.

źródło: SamMobile