Samsung Galaxy S10 pozwoli na doładowanie nim innych smartfonów?

Samsung Galaxy S10 pozwoli na doładowanie nim innych smartfonów?

Ładowanie bezprzewodowe nie jest niczym nowym. Ot, kładziemy smartfona na podłączonej do sieci zasilania podstawce i niech się dzieje. Samsung wpadł na dość ciekawy pomysł, który rzekomo będzie kolejną z ujawnionych funkcji Galaxy S10.


Odwrócone ładowanie bezprzewodowe

Funkcję o jakiej mowa dobrze określają słowa będące tytułem tego akapitu. Jeśli informacje serwisu źródłowego znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to dziesiąta Galaktyka będzie posiadała specjalny tryb o nazwie Powershare. Jak podpowiada nazwa, chodzi o bezprzewodowe dzielenie się zasobami energii z innym urządzeniem, które wspiera tryb ładowania bezprzewodowego. Gdy umieścicie je z tyłu urządzenia od Samsunga, a następnie aktywujecie odpowiedni tryb, rozpocznie się przekazywanie energii.

Najważniejsze pytanie jakie rodzi ta innowacja, to pytanie o to, ile mAh będziemy mogli w ten sposób wytransferować do wskazanego urządzenia. Nie wiemy, czy każda z wersji flagowca od Samsunga będzie oferować na tym polu dokładnie tę samą wartość czy też będą to zupełnie inne cyfry, zależne od tego, czy mówimy o S10 Lite czy S10 Plus. Należałoby spodziewać się raczej tego drugiego wariantu, jednak na ten moment kręcimy się wokół przypuszczeń i domniemań, a nie faktów.

Ciekawi mnie też, czy w trybie Powershare będzie można ustawić ręcznie, na przykład z wykorzystaniem suwaka, ile procent mocy chcemy przekazać. Byłoby to ciekawe rozwiązanie, które w dużej mierze wyeliminowałoby konieczność ciągłego zerkania na wyświetlacz.

źródło: techstatic.nl

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9, fot: własne