Samsung Galaxy S7 i S7 Edge dostają Androida Oreo!

Samsung Galaxy S7 i S7 Edge dostają Androida Oreo!

Siódme Galaktyki, mimo niewątpliwego upływu czasu, to nadal rewelacyjne urządzenia, z których chętnie korzysta każdego dnia naprawdę wiele osób. Miło mi Was poinformować, że już wkrótce korzystanie z Waszych Es-siódemek może być jeszcze przyjemniejsze. A to za sprawą nowego oprogramowania, na które miłośnikom marki przyszło czekać całkiem długo.


Na początku muszę odrobinę ostudzić Wasz entuzjazm. Aktualizacją mogą – póki co – cieszyć się tylko i wyłącznie posiadacze urządzeń z Wielkiej Brytanii. Nowa wersja oprogramowania, którą producent oznaczył jako G930FXXU2ERD5 dla Samsunga Galaxy S7 i G935FXXU2ERD5 dla Galaxy S7 Edge wprowadza długo wyczekiwanego, ósmego Androida oraz nową wersję nakładki Samsung Experience.

Jak zaktualizować?

Osoby, które posiadają urządzenie kupione w Wielkiej Brytanii mogą pobrać nową wersję systemu bezprzewodowo, przez OTA bądź przez dedykowaną aplikację Samsunga. Wraz z aktualizacją dostaniecie także najświeższe, kwietniowe łatki zabezpieczeń. Przed Galaxy S7 i S7 Edge, nową wersję Androida otrzymała już nowsza linia urządzeń: Samsung Galaxy S8 oraz – co raczej nikogo nie powinno dziwić – najświeższe, dziewiąte Galaktyki.

Wydaje się, że firma z Korei Południowej będzie teraz systematycznie poszerzać dostępność aktualizacji o nowe regiony, w tym i ten nasz. Myślę, że nie minę się zbyt mocno z prawdą, jeśli zakończę wpis sformułowaniem, wedle którego wyczekiwana aktualizacja trafi do Polski już niebawem.

źródło: Sammobile

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8