Samsung Galaxy S8 dostaje oficjalnego Androida Pie!

Samsung Galaxy S8 dostaje oficjalnego Androida Pie!

Ex-flagowe urządzenie od Samsunga wreszcie otrzymuje stabilną wersję Androida Pie. Użytkownicy ósmej Galaktyki musieli czekać długo, jednak wszystko wskazuje na to, że ich cierpliwość wreszcie zostanie wynagrodzona.


Zaczęło się w Niemczech…

Aktualizacja oznaczona jako G950FXXU4DSBA i G955FXXU4DSBA (odpowiednio dla Galaxy S8 i S8+) rozpoczęła się u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy mogą się już cieszyć ze stabilnego Androida Pie z nakładką One UI, a Samsung na spokojnie udostępnia aktualizację w kolejnych państwach. Możliwym jest, że kiedy czytacie tę publikację, nowa wersja Androida nie trafiła jeszcze do Polski, jednak wszystkie znaki zdają się potwierdzać, że system będzie dostępny u nas w bardzo niedalekiej przyszłości, najdalej w marcu.

Uaktualnienie przynosi łatki bezpieczeństwa z lutego, jednak największą zmianą zdaje się być nowa nakładka graficzna, One UI. Zastąpi ona wysłużone oprogramowanie o nazwie Samsung Experience. Odświeżony interfejs ma stawiać na ułatwienia w nawigacji, wprowadzić szerszą obsługę gestów oraz wyczekiwany przez wielu, ciemny motyw kolorystyczny. Rodzina urządzeń Galaxy S8 korzysta z ekranu AMOLED. Ciemne tło może nie tylko wyglądać atrakcyjnie, ale powinno przekuć się też na odrobinę dłuższą żywotność baterii.

Dla wszystkich, którzy nie uczestniczyli w programie beta testów, aktualizacja waży 1,6 GB. Sporo, więc warto upewnić się, że jesteście w zasięgu sieci WiFi lub macie jeszcze sporo transferu z pakietu, jaki dostarcza Wam operator. Na zagranicznych forach, gdzie nowe oprogramowanie zostało już udostępnione, dominują raczej przychylne opinie. Zarówno w ujęciu samego oprogramowania, jak i nakładki One UI. Pozostaje czekać, aż producent udostępni oficjalną aktualizację dla Polski.

źródło: SamMobile

zdjęcie główne: Pixabay