Samsung Galaxy S8 i Note 9 dołączą do programu testów Androida Pie?

Samsung Galaxy S8 i Note 9 dołączą do programu testów Androida Pie?

Ósma generacja flagowców od Samsunga nadal cieszy się u nas sporym zainteresowaniem klientów. Urządzenia całkiem dobrze zeszły z ceny, a jednocześnie cały czas oferują wiele świetnych rozwiązań na bardzo wysokim poziomie. Czy do listy atutów będzie można wkrótce dopisać program beta-testów Androida Pie i nakładki One UI?


Sporo podpowiadają serwery z oprogramowaniem

Każda plotka musi mieć jakieś umocowanie w źródłach. Miło mi poinformować wszystkich posiadaczy Samsunga Galaxy S8 i Note 8 o tym, że umocowanie tego newsa zdaje się być naprawdę solidne. Na serwerach producenta zauważono trzy wersje oprogramowania: G950FXXU4ZSA1, G955FXXU4ZSA1 i N950FXXU5ZSA1. Litera „Z” w nazwie podpowiada, że jest to oprogramowanie w wersji testowej.

Jeśli poszukacie uważnie, dowiecie się, że oznaczenia G950, G955 oraz N950, to kolejno Samsung Galaxy S8, S8 Plus oraz Note 8. Podobne kompilacje można było zauważyć na serwerach Samsunga w chwili, gdy producent wdrażał testową wersję Androida dla nowszych urządzeń, jak choćby Galaxy S9 czy Note 9. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że scenariusz się powtórzy.

Samsung Galaxy S8 /Fot: producenta

Program beta-testów oficjalnie dostępny jest w zaledwie kilku krajach, jak Niemcy, Polska, USA, Wielka Brytania czy Korea Południowa. Jeśli tylko producent zdecyduje się na taki ruch, to użytkownicy z Polski będą jednymi z pierwszych na świecie, którzy będą mogli cieszyć się nową wersją oprogramowania układowego.

źródło: SamMobile

zdjęcie główne: Samsung Galaxy Note 8 (fot: własne)