Samsung jednak zaktualizuje Galaxy S8 i Note’a 8 do One UI?

Samsung jednak zaktualizuje Galaxy S8 i Note’a 8 do One UI?

Po zapowiedzi nowego autorskiego interfejsu Samsunga, One UI, w sieci zawrzało. Pojawiło się wiele plotek i domniemań, wedle których nowa wersja systemu nie trafi na Galaxy S8 i ósmego Note’a. Na szczęście, pojawia się coraz to więcej głosów, wedle których posiadacze tych smartfonów mogą spać spokojnie.


One UI, czyli porządek

Tworząc nową nakładkę graficzną, Samsung zdawał się kłaść kluczowy nacisk na ergonomię i prostotę obsługi. Zresztą, dokładnie te same cechy były akcentowane podczas konferencji, na której po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym interfejsie. Trzeba zauważyć, że po erze rozbudowanego TouchWiz’a, który następnie ewoluował w niemniej zaawansowaną nakładkę Samsung Experience, będzie to ciekawa odmiana.

Wróćmy jednak na moment do konferencji Samsunga. W czasie jej trwania, nikt nie zająknął się nawet o aktualizacji dla Galaxy S8. Na stronie koreańskiego potentata można było odnaleźć informację o planowanej wersji beta dla posiadaczy Galaxy S9, S9 Plus oraz Note’a 9 i to by było na tyle. Po wielu dniach spekulacji i domniemań, wiele wskazuje na to, że Samsung ma jednak nieco inny plan.

Serwis AndroidAuthority potwierdza, że nowa wersja nakładki trafi na Galaxy S8, S8 Plus oraz Galaxy Note’a 8. Wszystko to dzieje się w czasie, kiedy posiadacze nowszych Galaktyk mogą już powoli dołączać do programu beta-testów, ciesząc się z najświeższej wersji systemu operacyjnego. I właśnie tym akcentem zakończymy ten wpis. Jeśli chcecie zobaczyć nową nakładkę w akcji, poniżej czeka na Was film, który dość precyzyjnie odpowiada na wiele niewiadomych.

Z perspektywy użytkownika, który pracuje na ekosystemie Samsunga, muszę oddać, że zmiany wyglądają ciekawie i…całkiem obiecująco. Mam nadzieję, że oprogramowanie już niebawem będzie dostępne do pobrania i zainstalowania.

źródło: AndroidAuthority

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8 (fot: własne)