Samsung poprawia zdjęcia selfie w Galaxy S9

Samsung poprawia zdjęcia selfie w Galaxy S9

Aktualizacje to absolutnie świetna sprawa. Można dzięki nim wdrożyć w niemal dowolny smartfon funkcje, które nawet w kilka miesięcy po premierze wybranego smartfona dodają nowe funkcje. Samsung właśnie tak zrobił z (jeszcze) flagowym Galaxy S9. Co nowego przyniosło uaktualnienie?


Ulepszone selfie, nowe zabezpieczenia

Najnowsza aktualizacja dla dziewiątej Galaktyki została oznaczona jako G960DXXU2CSA2. Mogłoby się wydawać, że producent ograniczy się do nowych łatek bezpieczeństwa i szeroko rozumianej optymalizacji. Na szczęście Koreańczycy zdecydowali się pójść o krok dalej. I tak, jeśli tylko zaktualizujecie swoje urządzenie, to powinniście dostrzec poprawę jakości zdjęć selfie.

Producent skupił się na poprawie jasności i szczegółowości fotografowanej twarzy w trudnych warunkach oświetleniowych. Głównym beneficjentem tej funkcji zdaje się być oczywiście posiadacz smartfona. Ot, taki urok zdjęć selfie 🙂 Można założyć, że po aktualizacji zdjęcia robione – na przykład – w półmroku lepiej wyeksponują szczegóły Waszej twarzy oraz będą mniej podatne na łapanie tak zwanej „pikselozy”.

Poza omawianą wyżej funkcją, aktualizacja przynosi też styczniowe łatki bezpieczeństwa oraz szeroko rozumianą optymalizację oprogramowania. Warto też przypomnieć w tym miejscu, że Samsung Galaxy S9 już niebawem powinien doczekać się oficjalnego Androida Pie. Wszyscy, którzy chcą go mieć nieco szybciej mogą dołączyć do programu beta-testów, które prowadzi producent.

źródło: Phonearena

zdjęcie główne: producenta