Samsung rusza z aktualizacjami bezpieczeństwa dla Note 9 i S9

Samsung rusza z aktualizacjami bezpieczeństwa dla Note 9 i S9

Producent z Korei Południowej bardzo ładnie poradził sobie z polityką aktualizacji, przekuwając ją w swój duży atut. Nowe flagowce od Samsunga dostają uaktualnienia szybko oraz – co najważniejsze – systematycznie.


Aktualizacja dotarła już do Europy

Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, nowa wersja oprogramowania coraz szybciej rozprzestrzenia się po Starym Kontynencie. Mogą się już z niej cieszyć użytkownicy ze Słowacji, Bułgarii oraz Niemiec. Pozwala to domniemywać że już niebawem powinna ona dotrzeć także i do Polski. Poza świeżymi łatkami bezpieczeństwa datowanymi na kwiecień mamy też kilka korekt „optymalizacyjnych”.

Samsung galaxy Note 9 ; fot: własne

Informacji o uaktualnieniu OTA powinni też uważnie wyczekiwać posiadacze ex-flagowego Samsunga Galaxy S9 oraz S9+. W przypadku tego urządzenia mamy do czynienia z dokładnie tym samym dziennikiem zmian co w Note 9. Oprogramowanie dla obu telefonów waży około 110 MB, co dość precyzyjnie podpowiada, że nie jest to raczej duża łatka, która wprowadziłaby szereg nowych funkcji.

Cena Samsunga Galaxy S9: zobacz

Cena Samsunga Galaxy Note 9: zobacz

Oprogramowanie dla es-dziewiątki oznaczono jako G965FXXS3CSD1. Warto mieć też na uwadze, że Note 9 to nadal flagowy reprezentant tej linii urządzeń. Produkt cechuje się takimi parametrami, jak 6,4-calowy ekran SuperAMOLED, procesor Exynos 9810 oraz 6 GB RAM. Na pliki mamy 128 GB z opcją rozbudowy, nie zabrakło też slotu na dwie karty SIM. Aparat to sprawdzony duet 12 Mpix (f/1.5 lub f/2.5) + 12 Mpix teleobiektyw ze światłem f/2.4.

źródło: SamMobile, (2)

zdjęcie główne: Pixabay