Nowość od Samsunga już blisko. Czy w tym roku zobaczymy składany smartfon?

Nowość od Samsunga już blisko. Czy w tym roku zobaczymy składany smartfon?

Gigant pokroju Samsunga walczy jednocześnie na wielu frontach. Aktualizacje, nowe technologie wyświetlacza czy aparatu, nowe urządzenia to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Wygląda jednak na to, że przysłowiową perłą w koronie Samsunga ma się stać składany smartfon.


Prace nad tego typu urządzeniem nie są niczym nowym. Samsung wielokrotnie sygnalizował, że zamierza zrewolucjonizować pojęcie smartfona, jakie znamy od wielu dobrych lat. Zdaniem włodarzy firmy, rewolucja ta będzie dotyczyć kształtu oraz szeroko rozumianej „kompaktowości” kolejnych inteligentnych telefonów komórkowych. Jest się o co ścigać, bowiem kto będzie pierwszy, ten zyska przywilej przekonania potencjalnych klientów do swojej wizji tego typu produktów.

Jak informuje serwis TheBellfirma dysponuje już planem produkcji części, które następnie zostaną zaimplementowane w składanym smartfonie z logo producenta. Warto jednak czytać między wierszami. Samsung zamówił tych części o wiele mniej niż przykładowo do produkcji kolejnych flagowców z rodziny Galaxy czy Note. Wydaje się, że jest to kolejna już poszlaka, która pozwala stwierdzić, że firma rozważa wypuszczenie ograniczonej ilości „składaków”. Być może będzie to prototyp, a może cena będzie tak wysoka, że producent woli nie przesadzić z nakładami?

Teraz ta ciekawsza część. Specyfikacja. Naturalnie, szczątkowa, bo sam produkt jeszcze nawet nie zaistniał na liniach montażowych. Samsung ma użyć trzech ekranów wykonanych w technologii OLED. Każdy z nich ma mieć przekątną 3,5 cala. Ciekawostką stylistyczną jest użycie tych trzech ekranów w taki sposób, że dwa z nich będą ze sobą połączone, tworząc jakby jeden duży wyświetlacz. Trzeci panel ma znaleźć się na przeciwstawnej ścianie urządzenia.

 

Próba wyobrażenia sobie konstrukcji przychodzi dość trudno, bo na dobrą sprawę jeszcze nie widzieliśmy tego typu urządzeń. Sam nie wiem, czy bardziej wygląda mi to na telefon z klapką czy na składany notatnik. Miłośnicy tego typu urządzeń mogą już powoli odkurzać swoje świnki skarbonki. Smartfon ma zadebiutować na początku 2019 roku. Można podejrzewać, że tanio nie będzie. 

źródło: TheBell, za Tabletowo.pl, opr. własne

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8