Skaner ekranowy w Galaxy S10 nie zadziała z folią ochronną?

Skaner ekranowy w Galaxy S10 nie zadziała z folią ochronną?

Skaner zintegrowany z wyświetlaczem to marzenie wielu osób. Warto jednak zauważyć, że zgodnie z najświeższymi plotkami, może to także być przysłowiowa broń obusieczna. Wstępne informacje potwierdzają, że moduł nie zadziała, gdy zabezpieczymy nasz ekran folią ochronną lub szkłem.


Ochrona czy komfort?

Jeśli zamierzacie kupić Samsunga Galaxy S10, a następnie zamierzacie zabezpieczyć ekran warstwą ochronną, to mam dla Was niezbyt dobre wieści. Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis gsmarena, czytnik linii papilarnych nie zadziała z foliami ochronnymi, które wszyscy znamy i które od lat stosujemy w smartfonach.

Jak widać, informację potwierdził też jeden z producentów tego typu technologii, Armadillotek. Producent twierdzi, że sprawdził kompatybilność swoich technologii dość szeroko, a wspólnym mianownikiem okazało się być to, że zabezpieczenia ekranu w zasadzie uniemożliwiły prawidłowe działanie skanera linii papilarnych.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka wątków pobocznych. Po pierwsze, nie wiemy, jakie tworzywa i materiały producent testował. Wreszcie, po drugie, może Samsung stworzy własne, limitowane wersje ochrony wyświetlacza, które będą kompatybilne z ich najnowszym flagowcem. Ostatecznie, wiele osób nie wyobraża sobie pracy ze smartfonem, który nie posiada żadnej dedykowanej warstwy ochronnej.

Właśnie ta cecha pozwala domniemywać, że koreański potentat musi sobie z tego zdawać sprawę i zapewne ma w zanadrzu jakieś autorskie rozwiązanie 😉

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9 (fot: własne)