Solteric pokazuje nową kamerę akcji: Insta 360 ONE R

Solteric pokazuje nową kamerę akcji: Insta 360 ONE R

Kamery akcji cieszą się na rynku coraz większą rozpoznawalnością. Z dość wąskiego kręgu odbiorców, płynnie ewoluowały one do urządzeń, które zdecydowanie warto kupić. Dobrze wie o tym Solteric, który stale rozwija swoją ofertę.


Głównym wyróżnikiem Insta360 ONE R jest to, że powstała ona we współpracy z Leicą, która o fotografii mobilnej wie naprawdę dużo. Wystarczy tylko przypomnieć, że z doświadczeń tej firmy czerpał m.in. Huawei. Sprzęt umożliwia rejestrację obrazów 360 stopni oraz nagrywanie materiałów w rozdzielczościach 4K 60 kl./s i 5,3K 30 kl./s. Wśród dedykowanych ONE R modułów znajdują się
obiektywy: Dual-Lens 360 Mod, 4K Wide-Angle Mod oraz 1” Wide-Angle Mod.

Producent zapewnia, że z nowej kamery skorzystają nie tylko osoby, które aktywnie spędzają czas na dworze. Będzie ona świetnym wyborem dla youtuberów, ponieważ dzięki Dual-Lens 360 MOD może zaoferować nagrywanie w imponującej rozdzielczości 5,7 K. Oczywiście, tak wysoka rozdzielczość wymaga naprawdę mocnego sprzętu do obróbki materiału, jednak dobrze wiedzieć, że firma już teraz widzi potencjał coraz wyższych rozdzielczości. Co by nie mówić, 4K staje się już powoli standardem.

Po stronie ciekawostek trzeba odnotować też przebudowane algorytmy, na czele z FlowState, który ma zapewnić stabilizację obrazu na poziomie zbliżonym do tych, jakie oferują najlepsze gimbale. To kolejna wartość dodana. Producent zapewnia też, że oprogramowanie dobrze radzi sobie z pracą w słabym świetle. Kamera posiada certyfikat wodoodporności IPX8, chroniąc sprzęt przed zanudzeniem do 5 metrów głębokości. Można jednak dokupić dedykowaną obudowę, która zwiększy zakres aż do 60 metrów pod powierzchnią.

Kamera trafi na do sprzedaży w lutym, a jej cena będzie się różnić w zależności od konfiguracji: 1” Wide-Angle Mod – 2599 zł, Dual-
Lens 360 Mod – 2099 zł, 4K Wide-Angle Mod – 1499 złotych.

źródło: informacja prasowa, opr. własne