Sony poszerza funkcjonalność Kreatora 3D

Sony poszerza funkcjonalność Kreatora 3D

Jakiś czas temu firma z Japonii zdecydowała się na zaimplementowanie w kilka swoich urządzeń prostej aplikacji do skanowania obiektów czy twarzy, która naturalnie bazuje na środowisku 3D. Program wzbudzał skrajne emocje i ostatecznie dla wielu stał się po prostu ciekawostką, do której nie wraca się zbyt często. Czy zmieni to najnowsza aktualizacja?


Kreator 3D w nowej, odświeżonej wersji jest dostępny dla Xperii XZ1, XZ1 Compact i Sony Xperii XZ Premium. Nowością jest tryb skanowania selfie. Japończycy mieli skupić się na wydajności skanowania oraz na podniesieniu jakości już uzyskanych materiałów. Służy temu skanowanie w chmurze, co ma sprawić, że jakość uzyskanych materiałów będzie o wiele lepsza.

Program można pobrać ze sklepu Google Play, jednak szczerze mówiąc, nie wiem czy nawet po takich usprawnieniach aplikacja zyska sobie dużą popularność. Sony stworzyło kolejne świetne, ale zarazem niszowe narzędzie, które w szerszej perspektywie nie przykuwa uwagi wielu osób. No bo przecież stworzymy sobie ze dwa-trzy skany obiektów, naszej twarzy i co później? Może sporadycznie odpalicie aplikację, żeby zaimponować znajomym.

Fot: producenta, ze sklepu Google Play

Nie przekreślam Kreatora 3D jako narzędzia, jednak odnoszę nieodparte wrażenie, że smartfonom z logo Xperia o wiele bardziej przydałby się przykładowo kolosalny update aplikacji aparatu, która na dobrą sprawę od wielu lat notuje tylko i wyłącznie drobne, kosmetyczne poprawki. A co Wy sądzicie? Dajcie znać w komentarzach 😉

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne: zrzut ekranu ze strony Sony Mobile