Sony aktualizuje średniaki

Sony aktualizuje średniaki

Sony w zasadzie od kilku dobrych lat słynie ze świetnego tempa aktualizacji swoich flagowców. Proces trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby posiadacze topowych Xperii mieli tutaj jakiekolwiek powody do narzekań. Cieszy natomiast, że producent nie zapomina o nieco tańszych smartfonach ze swojego portfolio.


Sony aktualizuje średniaki i… low-enda

Z dość dużym zadowoleniem mogę Wam teraz napisać, że Japończycy rozpoczęli aktualizację wielu urządzeń z półki średniej. Na liście znajduje się Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra oraz XA2 Plus. Do tego grona dumnie dołącza najprawdopodobniej najniżej klasyfikowany w portfolio firmy produkt, jakim pozostaje Sony Xperia L2.

Sony oznaczyło aktualizację jako 49.0.A.6.46 dla Xperii L2 oraz 50.1.A.13.83 dla smarfonów z linii XA2. Po garści pochwał musi jednak przyjść przysłowiowy kubeł zimnej wody. Nie, aktualizacja nie wnosi wielu powalających na kolana nowości. I nie, nie jest to Android Pie. W zasadzie jest to standardowy zbiór łatek bezpieczeństwa, które w tym konkretnym przypadku datowane są na wrzesień.

Mimo wszystko, wypada pochwalić Japończyków za to, że nie zapominają o swoich produktach. Nie wiem, czy wiele innych firm równie szybko aktualizuje swoje rynkowe średniaki. Mam pod ręką kilka smartfonów innych marek jako punkt odniesienia i wypada odnotować, że Sony wypada w tym pojedynku naprawdę świetnie.

Jeśli Wasze urządzenia nie widzą jeszcze nowej wersji oprogramowania, poczekajcie przez kilka dni. Japończycy mają to do siebie, że aktualizacje udostępniane są regionami.

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne z: Pixabay