Sony DepthSense 3D zaprezentowane w materiale promocyjnym

Sony DepthSense 3D zaprezentowane w materiale promocyjnym

Wypada rozpocząć od pytania: czym jest SepthSense 3D? W chwili obecnej wiemy w dużej mierze tyle, że jest to połączenie laserów z kamerami 3D i smartfonami. Co więcej, wiele wskazuje na to, że na tę wizję przyszłości nie będziemy musieli czekać zbyt długo.


Sony chce stworzyć aparat na nowo?

Laserowe kamery 3D to pewnego rodzaju nowość. Wiemy, że Sony patrzy na tę technologię z dużym optymizmem i pokłada w niej spore nadzieje. W pewnym sensie jest to rozwinięcie funkcji 3D ToF, które nieśmiało pojawiają się już w pierwszych urządzeniach na rynku. Co ciekawe, urządzenie od Japończyków będzie wykorzystywać impulsy laserowe, mierząc czas potrzebny na ich odbicie, co w założeniu ma zapewnić głębszy efekt 3D oraz większą gamę interakcji.

Zdaniem firmy, przyszłość tej technologii, to AR, gry, innowacyjne zdjęcia oraz – co może wydać się być ciekawe – rynek zakupowy. Warto też zwrócić uwagę na to, że na poniższym nagraniu mamy zaprezentowany telefon z linii Xperia, choć za sprawą trzymania go przez postaci występujące w nagraniu, nie wiadomo, czy to nowa XZ4 czy urządzenie, które firma dopiero planuje wydać. Trudno opisać filozofię działania tego modułu słowami. Zobaczcie sami:

Muszę przyznać, że kilka z zaprezentowanych funkcji przykuło moją uwagę. Oczywiście, wiele zależy od tego, czy w codziennym użytkowaniu wszystko pójdzie tak gładko, jak na materiale promocyjnym, jednak nie sposób odebrać Japończykom tego, że ta technologia może okazać się być przełomowa. Kiedy ją zobaczymy? Ile będzie kosztować? Tego – być może – dowiemy się już latem tego roku.

źródło: XperiaBlog

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ3, fot: producenta