Sony nie traci czasu i obiecuje aktualizację do Androida Pie już we wrześniu

Sony nie traci czasu i obiecuje aktualizację do Androida Pie już we wrześniu

Po raz kolejny wracamy do słów, które bardzo często idą ze sobą w parze: „Sony” oraz „aktualizacja”. Tym razem nie mówimy jednak o zwykłej aktualizacji zabezpieczeń, ale o uaktualnieniu szeregu telefonów do najnowszego Androida 9 Pie. Japończycy narzucili konkurencji bardzo szybkie tempo.


Aktualizacja już blisko

W pierwszych dniach sierpnia została oficjalnie wydana nowa wersja zielonego systemu, o nazwie Pie. W tym samym czasie aktualizację otrzymały urządzenia z rodziny Pixel oraz Essential Phone. Nie jest wielką tajemnicą, że kilka innych firm prowadzi już beta-testy oprogramowania. Ot, chociażby Xiaomi czy Huawei. Sony, które brało udział w programie beta-testów oprogramowania postanowiło pójść jednak o krok dalej: firma precyzyjnie poinformowała, kiedy rozpocznie się procedura aktualizacji.

Na liście japońskiego producenta znalazły się:

  • Sony Xperia XZ2 Premium,
  • Sony Xperia XZ2,
  • Sony Xperia XZ2 Compact,
  • Sony Xperia XZ1,
  • Sony Xperia XZ1 Compact,
  • Sony Xperia XZ Premium.

Naturalnie, nie wszystkie urządzenia otrzymają aktualizację w tym samym czasie. Należy spodziewać się, że aktualizacja będzie udostępniana stopniowo. Mówi się o tym, że Sony oficjalnie zamierza zakończyć aktualizację OTA w listopadzie. Nie będę zdziwiony, jeśli pierwszymi urządzeniami, które będą mogły poszczycić się Androidem Pie będą najnowsze Xperie z rodziny XZ2.

Wydaje się, że warto cierpliwie czekać na aktualizację, bowiem Android Pie wnosi kilka ciekawych zmian. Na pierwszy plan zdają się wysuwać gesty oraz optymalizacja oprogramowania, zarówno pod kątem wydajności baterii, jak i pod kątem czasu ładowania poszczególnych aplikacji. Google skupiło się także na poprawie bezpieczeństwa oraz dodało wsparcie dla Notch’a. 

źródło: gizchina.com

zdjęcie główne z: Pixabay