Sony nie zwalnia ani na moment. Android Pie już wkrótce dla kolejnych urządzeń

Sony nie zwalnia ani na moment. Android Pie już wkrótce dla kolejnych urządzeń

W zasadzie częściej piszę dla Was o aktualizacjach urządzeń z logo Sony niż o nowościach w portfolio marki. Ciekawe, prawda? Ten wpis raczej nie zmieni tego stanu rzeczy, ale być może sprawi, że na twarzach posiadaczy starszych Xperii pojawi się uśmiech.


Sony aktualizuje z imponującą szybkością

Nie dalej jak kilka dni temu informowałem Was o tym, że Android Pie pojawił się już na  ex-flagowej Xperii XZ2. Dzisiejszy wpis to w zasadzie rozwinięcie tamtej publikacji, tyle że pojawiają się dwie nowe zmienne: kolejne smartfony producenta oraz całkiem precyzyjne terminy aktualizacji. To dwie dobre wiadomości, które mogą Wam jeszcze bardziej uprzyjemnić piątek i nadchodzący weekend.

Do rzeczy. „Rozkład jazdy” dla Androida Pie przedstawia się następująco:

  • Sony Xperia XZ Premium, XZ1 i XZ1 Compact dostaną Androida Pie już na dniach. Aktualizacje mają ruszyć 26 października,
  • Sony Xperia XZ2 Premium wzbogaci się o najświeższą wersję systemu po 7 listopada,
  • a średniopółkowe XA2, XA2 Plus oraz XA2 Ultra poczekają sobie nieco dłużej. Producent przewiduje, że uda mu się dostarczyć aktualizację po 4 marca 2019 roku.

Wypada uprzedzić wszystkich entuzjastów o tym, że Sony od lat aktualizuje telefony bazując na regionach. Może się zdarzyć tak, że smartfony dedykowane na inne rynki dostaną aktualizację przed Polską. Może też mieć miejsce sytuacja zgoła odwrotna. Tak czy owak, cieszy, że Japończycy nie zasypują gruszek w popiele i jako jedni z nielicznych są w stanie podać stosunkowo precyzyjne informacje związane z terminem aktualizacji.

Brawo Sony… po raz kolejny.

źródło: Sony Mobile

grafika tytułowa: fot: Sony Mobile