Sony ogranicza siłę roboczą w Szwecji?

Sony ogranicza siłę roboczą w Szwecji?

Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni już od pewnego czasu optymalizuje koszty. Japończycy już jakiś czas temu odpuścili sobie kilka rynków, znacząco ograniczyli też swoje portfolio w półce średniej i niskiej. Czy kolejnym krokiem jest optymalizowanie działu firmy w Szwecji?


Oszczędności w Lund?

Serwis źródłowy, którym jest XperiaBlog.netutrzymuje, że zdołał potwierdzić, że Japończycy planują zmniejszyć załogę swojego zakładu w Lund o 200 miejsc. Firma zdaje się szukać oszczędności w dziale mobilnym w taki sposób, aby nieco lepiej móc gospodarować swoim majątkiem. Jeśli rewelacje XperiaBlog potwierdzą się, będzie to oznaczało, że tym razem firma poszuka oszczędności w Szwecji.

Głos w sprawie zabrał Stefan Olsson, będący wiceprezesem Sony Lund Operations:

(…)”Oczywistym jest, że oszczędności Lund będą miały wpływ. Ale jak to się potoczy oraz jakie to będą koszty, tego nie możemy jeszcze powiedzieć, ponieważ prace nadal trwają. Pracujemy nad tym, aby przeanalizować wszystkie komponenty, które składają się na te koszta.(…)”

Olsson zwraca też uwagę na to, że warunki były poprzedzone negocjacjami, a poszczególne osoby, które być może będą musiały rozstać się z formą, będą informowane do marca 2019 roku. Można więc spodziewać się, że wiążące decyzje zapadną już w nowym, zbliżającym się, 2019 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że uda się odnaleźć przysłowiowy złoty środek i producent zdoła doprowadzić swoje finanse do takiego stanu, który będzie dla niego w pełni satysfakcjonujący, nie wymuszający kolejnych ruchów kadrowych.

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne: Sony Xperia XA2 (fot: producenta)