Sony potrzebowało zaledwie kilku dni, aby wdrożyć sierpniowe łatki zabezpieczeń

Sony potrzebowało zaledwie kilku dni, aby wdrożyć sierpniowe łatki zabezpieczeń

Sony po raz kolejny nie zawodzi. Zgodnie z niepisaną tradycją, firma z Japonii znów staje na wysokości zadania i jako jedna z pierwszych wypuszcza świeżutkie łatki zabezpieczeń dla swoich urządzeń. Kto może już cieszyć się z aktualizacji?


Masz Xperię XZ Premium lub XZ1? Sprawdź aktualizacje

Tytuł akapitu zdradza wszystko. Japończycy rozpoczęli procedurę aktualizacji od Xperii XZ1 i nieco starszej Xperii XZ Premium. Soft został oznaczony jako 47.1.A.12.270. Poza świeżutkimi, sierpniowymi zabezpieczeniami firma dodała też kilka funkcji, które możemy tu uznać za łatki optymalizacyjne, czyli takie, które mają poprawić zaobserwowane wcześniej słabostki.

Według wielu informacji, kolejnym smartfonem, który ma doczekać się aktualizacji jest Xperia XZ1 Compact. Serwis XperiaBlog spekuluje, że to właśnie posiadacze zeszłorocznego Compacta będą kolejnymi użytkownikami, do których trafi świeże oprogramowanie. Dziwi, że na liście nie pojawia się flagowa Xperia XZ2, jednak wydaje się, że posiadacze najnowszej Xperii także nie będą czekać zbyt długo.

Należy spodziewać się, że na samym końcu aktualizacja trafi do smartfonów z półki średniej, takich jak rodzina XA. Zagadką pozostaje kwestia wypuszczenia aktualizacji dla Xperii L2, która na ten moment jest chyba najniżej klasyfikowanym urządzeniem w portfolio Sony.

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne z: Pixabay