Sony przywraca lubianą funkcję

Sony przywraca lubianą funkcję

Wcale nie tak dawno temu, bo w erze „Zetek”, czyli protoplastów obecnej linii flagowców z rodziny XZ, Sony miało pewną świetną funkcję. Chodzi o tak zwanego DoubleTap’a, czyli podwójne tapnięcie w wyświetlacz, dzięki któremu ten szybko się włączał. I właśnie wokół tej funkcjonalności powstaje ten wpis.


Wybudzenie podwójnym tapnięciem powraca…choć nie w pełnej okazałości

Sony postanowiło powrócić na dobrą ścieżkę i „eksperymentalnie” przywróciło tę funkcję. Słowo klucz, to eksperymentalnie. Żeby aktywować ten użyteczny gest, trzeba pogrzebać w ustawieniach wyświetlacza. Właśnie w tym podmenu można odnaleźć podmenu Inteligentna Aktywacja. I właśnie tam, w zakamarkach ustawień systemowych możemy przywrócić podwójne tapnięcie, którego wykonanie na wygaszonym wyświetlaczu wyświetli na kilka chwil zegar oraz powiadomienia.

Warto tu jednak dopowiedzieć, że w chwili obecnej serwis XperiaBlog donosi o wąskiej dostępności funkcji. Na dziś dzień jest to rarytas przeznaczony dla posiadaczy flagowej Xperii XZ3. Do niedawna można by tłumaczyć taki obrót spraw najnowszym Androidem Pie, jednak już od kilku dni polscy posiadacze ex-flagowej XZ2-jki także mogą cieszyć się z dziewiątego Androida, a jednak – zgodnie z informacjami „na dziś dzień” – rozwiązanie jest dla nich niedostępne.

Cieszy mnie, że Sony na nowo dostrzega potencjał tej funkcji, jednak byłoby prościej od razu wdrożyć ją na szerszą skalę. Mam nadzieję, że już niebawem Japończycy dojdą do podobnych wniosków i DoubleTap powróci w glorii i chwale.

źródło: XperiaBlog

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ3, fot: producenta