Sony rozpoczyna aktualizację do Androida Pie dla Xperii XZ1, XZ1 Compact i XZ Premium

Sony rozpoczyna aktualizację do Androida Pie dla Xperii XZ1, XZ1 Compact i XZ Premium

Android Pie, to nadal towar deficytowy, pożądany przez wielu posiadaczy smartfonów. Sony najwyraźniej świetnie zdaje sobie sprawę, wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Tym razem uśmiech może pojawić się na twarzach posiadaczy trzech kolejnych Xperii.


Sony nie zwalnia tempa

Powiedzieć, że Sony aktualizuje swoje urządzenia szybko, to jak nic nie powiedzieć. Przypomnę tylko, że Xperia XZ2 już jakiś czas temu otrzymała dziewiątego Androida, a flagowa Xperia XZ3 już od wyjęcia z pudełka oferuje właśnie tę wersję systemu. Japończycy zoptymalizowany Androida Pie pod Xperię XZ1, XZ1 Compact oraz XZ Premium i udostępnili aktualizację jako OTA. Oznacza to po prostu tyle, że posiadacze tych trzech smartfonów mogą spodziewać się powiadomienia o możliwości zainstalowania aktualizacji.

Paczka danych została oznaczona jako 47.2.A.0.306, oferując jednocześnie świeżutkie łatki zabezpieczeń z października. Po zainstalowaniu aktualizacji, dostrzeżecie nowy interfejs aplikacji aparatu i poszerzenie trybu SuperSlowMotion do nagrywania w 960 klatkach na sekundę przy rozdzielczości Full HD. Nie zabrakło też poprawy obrazu w trybie HDR. Warto zauważyć, że Sony stroni od wprowadzenia gestów. Jest to sytuacja dokładnie taka sama, jak w przypadku nowszej Xperii XZ2 i XZ3.

W chwili obecnej nie wiadomo, z czego wynika brak wsparcia dla tej funkcji. Trudno też przewidywać, kiedy Japończycy wypuszczą aktualizację, która doda tę nowość. Wiele wskazuje na to, że jest to kwestia czasu. Ostatecznie, gesty to jedna z flagowych zmian, którymi Google firmuje Androida Pie.

źródło: XperiaBlog.net

zdjęcie główne: Sony