Sony trzyma fason. Ruszają majowe aktualizacje bezpieczeństwa

Sony trzyma fason. Ruszają majowe aktualizacje bezpieczeństwa

Sony to jedna z tych firm, które miesiąc w miesiąc imponują szybkim czasem wydawania łatek bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w maju. Minęło ledwie kilka dni miesiąca a tu proszę, nowe łatki już czekają na posiadaczy kilku smartfonów z logo firmy. Które to urządzenia?


Tym razem na warsztat poszły Xperia XZ, XZs i X Performance. Te trzy smartfony najpewniej jako pierwsze produkty ze stajni Sony mogą już cieszyć się nowym, zaktualizowanym oprogramowaniem. Przechodząc do konkretów, soft został oznaczony jako 41.3.A.2.128. Paczka instalacyjna waży 204 MB.

Fot: XperiaBlog

Poza wyeliminowaniem zauważonych problemów z wydajnością i kulturą pracy oraz dodaniem tytułowych łatek bezpieczeństwa, oprogramowanie nie wnosi niemal żadnych nowych funkcji. Wydaje się, że to w pewnym sensie jest cena, jaką Japończycy płacą za tak szybkie rozpoczęcie dystrybucji nowego oprogramowania. Dedykowane aplikacje, jak muzyka, galeria czy możliwości personalizacji pozostały więc niemal nietknięte, wyglądają i działają tak samo, jak chociażby w kwietniu.

Wydaje się, że dostarczenie aktualizacji na kolejne smartfony japońskiej marki, to kwestia dość krótkiego czasu. Podejrzewam, że już niebawem trafi ona do posiadaczy smartfonów z rodziny XZ1 i XZ2, a w niedalekiej przyszłości dotrze także do smartfonów z półki średniej.

źródło: Xperiablog

zdjęcie główne z: Pixabay