Sony obniża ceny XA2 i XA2 Ultra. Można zaoszczędzić


Xperia XA2 i XA2 Ultra, to nowości, które firma z Japonii pokazała światu stosunkowo niedawno. Są to typowi reprezentanci półki średniej, które dla większości użytkowników okażą się być całkiem ciekawym wyborem. Tym bardziej cieszy promocja, jaką z okazji majówki przygotowało Sony.


Sony Xperia XA2 w dniu premiery została wyceniona na kwotę 1499 złotych. Po zapowiedzianej dziś przez Sony promocji, cena została obniżona do 1349 złotych. Smartfon oferuje całkiem niezłą specyfikację techniczną, na jaką składa się wydajny Snapdragon 630, 3 GB pamięci RAM i naprawdę niezły aparat, który posiada 23-megapikselową matrycę z parametrem światła F/2.0.

Sony Xperia XA2 /Fot: producenta

Zwieńczeniem konstrukcji jest bateria o pojemności 3300 mAh, 32 GB pamięci na pliki wraz z możliwością rozbudowy przez slot SD, ekran o przekątnej 5,2 cala który pracuje w rozdzielczości Full HD, który dodatkowo został zabezpieczony warstwą ochronną Corning Gorilla Glass. Smartfon można kupić w czterech wersjach kolorystycznych: srebrnym, czarnym, niebieskim i różowym.

Sony Xperia XA2 Ultra to większa, droższa ale i nieco lepiej wyposażona wersja urządzenia. Smartfon debiutował z wyceną rzędu 1899 złotych, która teraz stopniała do 1699 złotych, co daje nam przecenę o dwie stówy. Xperia XA2 Ultra oferuje nam 4 GB pamięci RAM, większy wyświetlacz o przekątnej sześciu cali, który pracuje w rozdzielczości Full HD.

Sony Xperia XA2 Ultra /Fot: producenta

Producent zdecydował się na ogniwo o nieco większej pojemności, która wynosi 3580 mAh. Aparat główny to nadal 23-megapikselowy sensor ze światłem F/2.0, jednak na miłośników selfie czeka tutaj niemała niespodzianka. Japończycy postawili na podwójny moduł aparatu, na który składa się 16-Mpx obiektyw główny i 8-megapikselowy obiektyw szerokokątny. Nie mogło zabraknąć też lampy błyskowej.

Cieszy, że Sony przecenia swoje urządzenia. Zarówno Xperia XA2, jak i nieco większa wersja Ultra, to naprawdę ciekawe konstrukcje. Wydaje się, że miłośnicy urządzeń rodem z Japonii docenią miły gest producenta 😉

źródło: informacja prasowa Sony