Sony Xperia XA3 i XA3 Ultra z podwójnym aparatem?

Sony Xperia XA3 i XA3 Ultra z podwójnym aparatem?

Pierwsze pogłoski o Xperii XA3 i XA3 Ultra przewinęły się przez sieć już kilka dobrych miesięcy temu. Temat przycichł, świat poszedł do przodu, a Japończycy mogli w spokoju dopieszczać swoje nowe smartfony, które mają walczyć w półce średniej. I wiele wskazuje na to, że Japończycy zaskoczą nas bardzo pozytywnie.


Podwójną optykę zdradzają…case’y

Sporo można wyczytać nie tylko ze specyfikacji technicznych, zdjęć czy benchmarków, ale i case’ów. I najlepszym przykładem niech będą tutaj dwie planowane Xperie. Okazuje się bowiem, że już teraz, przed premierą XA2 i XA3 Ultra można do nich kupić case’y, których wygląd dość jednoznacznie zdradza zawartość tylnej ściany obudowy.

Rzekomy case dla Xperi XA3 /fot: screen z: gsmarena.com

Nasuwa się tutaj pytanie, czy aby nie jest to typowy fake news, bowiem o obydwu telefonach trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje. Trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź. Można natomiast z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że producenci akcesoriów zwykle znają wymiary (wraz z rozmieszczeniem portów, klawiszy funkcyjnych czy aparatów) dość szybko, aby mieć czas na wypuszczenie odpowiednich towarów dedykowanych.

Taki scenariusz nieco bardziej uwiarygadnia podwójną matrycę aparatu w XA3 i XA3 Ultra. Mimo wszystko, poczekam na kolejne przecieki związane z nowymi smartfonami od Sony.

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XA2 (fot: producenta)