Sony Xperia XA3 złapana w benchmarku. Wycieka część specyfikacji

Sony Xperia XA3 złapana w benchmarku. Wycieka część specyfikacji

Japończycy zwierają szyki i przygotowują się do targów IFA, które odbędą się już na początku września. Nie oznacza to jednak, że Sony nie zamierza pokazać światu żadnego innego smartfona poza flagową Xperią XZ3. Wręcz przeciwnie. A najnowsza plotka tylko potwierdza tę teorię.


Xperia XA3 może być „super-średniakiem”?

Sony od dawna dość umiejętnie rozdziela rodzinę XZ od nieco gorszej, ale i tańszej, linii XA. Nie oznacza to jednak, że co ciekawsze nowinki, które jakiś czas temu zadebiutowały w tych najmocniejszych wersjach smartfonów, nie trafiają czasem do średniaków. Przeczy temu chociażby Xperia XA2 czy XA2 Ultra, bowiem te urządzenia z powodzeniem wdrożyły kilka cech, które wcześniej były znakami rozpoznawczymi smartfonów z dopiskiem XZ w nazwie.

Wróćmy jednak do suchych faktów. Informacja ujrzała światło dzienne za sprawą serwisu MySmartPrice. Redaktorzy złapali Xperię XA3 w benchmarku, na dowód czego przedstawiają screen, który zamieszczam dla Was poniżej. Co on zdradza? Cóż, w zasadzie to tylko procesor, jaki będzie sercem konstrukcji oraz ilość pamięci RAM. Precyzując, będzie to Snapdragon 660, czyli układ relatywnie nowy, a zarazem całkiem wydajny. Pamięci urządzeniu raczej nie zabraknie. 6 GB to zdecydowanie sporo.

Benchmark z Xperią XA3 /Fot: mysmartprice.com

Wiemy też, że XA3 jest oznaczona przez producenta jako Sony H4493. Zagadką pozostaje dalsza specyfikacja, wliczając w to moduły aparatów głównych, wygląd oraz wycena smartfona. Można wstępnie założyć, że urządzenie zobaczymy już we wrześniu, toteż wszyscy sympatycy rodziny XA nie będą musieli już czekać na pełną specyfikację zbyt długo. Naturalnie, jeśli tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: MySmartPrice.com

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XA2 Plus (fot: producenta)