Sony Xperia XZ Premium z aktualizacją

Sony Xperia XZ Premium z aktualizacją

Po raz kolejny wypada posłużyć się hasztagiem #SonyAktualizuje. XZ Premium, czyli – jak na obecne realia – już dość wiekowa konstrukcja, właśnie dostaje świeżutkie łatki bezpieczeństwa. Po raz kolejny potwierdza się, że Japończycy potrafią dbać o produkt.


To „tylko” łatki bezpieczeństwa

Co nowego u Sony? Po staremu, gdzie nie spojrzeć, tam aktualizacje. Japończycy rozpoczęli właśnie dystrybucję oprogramowania oznaczonego jako 47.2.A.2.33, które przynosi świeżutkie łatki zabezpieczeń z października. Naturalnie, nie zabrakło też szeroko rozumianej optymalizacji w tych funkcjach, gdzie inżynierowie zdołali usprawnić bieg poszczególnych procesów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sony Xperia XZ Premium, to rynkowy „staruszek”. Smartfon debiutował w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli niebawem stukną mu dwa lata. W tym czasie Sony dotarło z numeracją urządzeń do XZ3, a na horyzoncie majaczy już XZ4-ka, którą powinniśmy zobaczyć w marcu. Mogę tylko w tym miejscu wyrazić wielki podziw dla tak szybkiej dystrybucji oprogramowania.

Fot z: XperiaBlog

Dla zasady dopowiem tylko, że aktualizacja powinna u Was pojawić się w trybie OTA, jednak co bardziej niecierpliwi mogą także podpiąć smartfona do Xperia Companiona, czyli oficjalnego oprogramowania od Sony dla komputerów. Czasem taki zabieg pozwala wywołać aktualizację odrobinę szybciej, choć nie jest to regułą. Aktualizacja waży nieco ponad 250 MB, także na pobranie pliku raczej nie będziecie czekać zbyt długo 😉

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne z: Pixabay