Posiadacze Sony Xperii XZ2 mogą już instalować betę Androida P

Posiadacze Sony Xperii XZ2 mogą już instalować betę Androida P

Google od długiego czasu daje możliwość przetestowania kolejnych wersji Androida jeszcze przed ich oficjalną publikacją. Usługa ta zazwyczaj dostępna jest dla ograniczonej liczby smartfonów, jednak tym razem na liście odnajdziemy wiele urządzeń różnych marek. W tym i nową, flagową Xperię XZ2.


Oprogramowanie w wersji beta rządzi się swoimi prawami. Coś może nie działać, niektóre funkcje mogą się zawieszać bądź działać niestabilnie i trzeba sobie z tego zdawać sprawę jeszcze przed decyzją o instalacji. Jeśli jednak tak się składa, że te wszystkie rzeczy Was nie przestraszyły i macie pod ręką Xperię XZ2, to poniżej przedstawię Wam kilka kroków, które mogą w pobraniu nowego Androida.

Poza Sony – o czym także warto teraz przypomnieć – Android P w wersji Beta będzie także osiągalny dla smartfonów Nokii, Oppo, Vivo, Xiaomi czy Essential. Ze szczegółową listą urządzeń możecie zapoznać się klikając w ten link. Wróćmy jednak do Xperii XZ2.

Wersja smartfona MA ZNACZENIE

Sony Xperia XZ2 występuje w kilku wariantach. Androida P mogą pobrać posiadacze smartfonów oznaczonych jako H8216H8266 oraz H8296. Jeśli Wasze urządzenie posiada brand operatorski, sprawa również może być nieco utrudniona. Jeśli jednak macie czysty soft od Sony i oznaczenie się zgadza, przejdźmy dalej.

Sony dostarcza precyzyjny poradnik, który zawiera się w kilku prostych punktach. Odnajdziecie go tutaj. Pamiętajcie jednak o tym, że procedura instalacji Androida P wyczyści Wasze dane. Należy je wcześniej zabezpieczyć, czy to z wykorzystaniem Xperia Companion czy innego narzędzia z którego korzystacie. To bardzo ważne. Ostatecznie chyba nikt nie chce pozbyć się na przykład swojej historii stron, zdjęć, zapisanych plików czy ważnych danych logowania, prawda?

Warto też zwrócić uwagę na to, że zawsze możemy szybko wrócić do ustawień fabrycznych z wykorzystaniem aplikacji Companion. Wymagane jest w tym celu aktywowanie funkcji naprawy naszego oprogramowania. Szczegóły także odnajdziecie w poradniku Sony.

Po prawidłowym przeprowadzeniu procedury kolejne aktualizacje Androida P będziecie otrzymywać jako aktualizacje OTA.

źródło: Xperiablog, Sony, opracowanie własne

zdjęcie główne z: Pixabay

 

 

,