Sony Xperia XZ2 już wspiera Google Lens

Sony Xperia XZ2 już wspiera Google Lens

Google Lens, to w pewnym sensie usługa związana z rzeczywistością rozszerzoną. Pozwala ona zamienić nasz aparat główny w narzędzie, które znacząco wykracza ponad typowe możliwości tego modułu.


Google Lens jako rzeczywistość rozszerzona

Najważniejszym wyróżnikiem Lens jest rozpoznawanie fotografowanego obiektu. Aplikacja pozwala też na wyszukiwanie i wyświetlanie związanych z nim informacji. Myliłby się jednak każdy, kto pomyślałby, że Google Lens pozwala na „tylko tyle”. Program umie też rozpoznawać litery oraz – co szczególnie interesujące – może je dla Was zapisać jako tekst.

Aplikacja daje też możliwość, aby szybko wyszukać interesujące nas obiekty – na przykład restauracje – które są nieopodal. Pomoże też identyfikować rośliny czy zwierzęta. To narzędzie o pokaźnej puli możliwości, które dość mocno wpływa na komfort pracy ze smartfonem choćby na zwykłej wycieczce, kiedy nie wiemy, na jakie atrakcje nieopodal warto zwrócić uwagę.

Jeśli posiadacie Xperię XZ2 lub XZ2 Compact, to po pobraniu odpowiedniej aktualizacji, powinniście dostrzec ikonę w aplikacji aparatu. Sony nie zapomina jednak o starszych urządzeniach i deklaruje, że w planach ma także dodanie Google Lens do nieco starszych Xperii. Nie wiemy jeszcze, czy Japończycy mają na myśli tylko flagową linię XZ czy też zdecydują się poszerzyć dostępność Lens także dla smartfonów z niższego segmentu.

źródło: Blog Sony Mobile, opr. własne

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ2 (fot: własne)