Sony Xperia XZ3 może zaoferować aż cztery aparaty

Sony Xperia XZ3 może zaoferować aż cztery aparaty

Premiera Xperii XZ3 zbliża się wielkimi krokami. Jest wielce prawdopodobne, że urządzenie zobaczymy już we wrześniu, podczas targów IFA w Berlinie. Nie powinno Was więc dziwić, że powoli wyciekają pierwsze plotki związane ze specyfikacją urządzenia.


Nowa Xperia XZ3 ma zaoferować podwójny moduł tak samo na froncie, jak i na tylnej ścianie urządzenia. Co ciekawe, nie będzie to pierwsze podejście Japończyków do podwójnej matrycy głównej. Xperia XZ2 Premium, która pojawi się także w Polsce, wyróżnia się tego typu rozwiązaniem. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, jak będzie przedstawiać się pełna specyfikacja techniczna aparatu, jednak przytoczona powyżej Xperia XZ2 Premium daje tu pewne poszlaki.

Nie będę zdziwiony, jeśli ponownie zobaczymy w akcji duet 19 Mpx ze światłem F/1.8 + 12 Mpx ze światłem F/1.6. Można też mieć nadzieję na to, że Japończycy wreszcie zdecydują się zastosować w swoich urządzeniach optyczną funkcję stabilizowania obrazu, jednak w tej chwili wchodzimy już bardziej w koncert życzeń, a nie w fakty, które można brać niemal za pewne.

Wracając na ziemię, wypada też dopowiedzieć, że branża spodziewa się po Sony Xperii XZ3 flagowego Snapdragona 845, 6 GB pamięci RAM i co najmniej 64 GB pamięci wbudowanej. Wycena urządzenia pozostaje owiana tajemnicą. Mam nadzieję, że Sony znowu spróbuje zrekompensować cenę początkową jakimś ciekawym gratisem. Kto wie, może firma z Kraju Kwitnącej Wiśni znowu dorzuci w zestawie konsolę PlayStation 4 Slim?

źródło: Phonearena.com

na zdjęciu głównym Sony Xperia XZ2 Premium (fot: producenta)