Sony Xperia XZ3 zapowiada się rewolucyjnie. Wycieka wizualizacja i część specyfikacji

Sony Xperia XZ3 zapowiada się rewolucyjnie. Wycieka wizualizacja i część specyfikacji

Wydawało się, że Sony Xperia XZ3 będzie dalszym rozwinięciem filozofii AmbientFlow, która debiutowała wraz z Xperią XZ2. Okazuje się jednak, że Japończycy zamierzają zagrać bardzo odważnie. Jeśli plotki okażą się być prawdziwe, to XZ3 może po prostu pozamiatać.


Obudowa może i podobna, ale ekran…

Xperia XZ3 zadebiutuje pod koniec sierpnia, na targach IFA w Berlinie. Projekt nieco odbiega od tego, co firma pokazała w Xperii XZ2 Premium. To dość ciekawe, ale jeśli plotki @OnLeaks potwierdzą się, to najnowszy flagowiec dalej będzie dysponował pojedynczym oczkiem aparatu głównego. O aparacie opowiem Wam szerzej za chwilę. Radzę jednak uważnie spojrzeć na wyświetlacz. Według wielu różnych źródeł, ten może być lekko zagięty, niejako nachodzący na ramki. Byłaby to w świecie Sony istna rewolucja.

Domykając temat obudowy, oczekuje się wymiarów zbliżonych do 158,3 x 73 x 10 milimetrów. Xperia może i nie byłaby najszczuplejszym smartfonem na rynku, jednak takie gabaryty na pewno będą dla wielu z Was jak najbardziej akceptowalne. Niestety, nie wyciekła jeszcze rzekoma waga urządzenia.

48 Mpx?!

Najciekawiej robi się jednak w temacie aparatu. Sony nie chce walczyć na ilość zintegrowanych ze sobą aparatów głównych, ale raczej zdaje się skłaniać do walki na potencjał matryc. W odniesieniu sukcesu ma pomóc nowy sensor Sony IMX586. Cechuje się on imponującą rozdzielczością „dzienną” wynoszącą aż 48 Mpx.

rzekoma specyfikacja Xperii XZ3 /fot: sumahoinfo.com

Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni rozwiązała przy tym dość ciekawie kwestię zdjęć nocnych. Wiele wskazuje na to, że rozdzielczość fotek generowanych po zmroku spadnie do 12 Mpx, ale odbywa się to przy jednoczesnej eliminacji artafaktów i szumów, które – niestety – są nieodłączną częścią zdjęć nocnych. Naturalnie, trzeba poczekać na pierwsze testy, jednak sama wizja wdrożenia tej matrycy w XZ3 powinna napawać optymizmem.

źródła: @OnLeaks, Sumahoinfo.com

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ2 Premium (fot: producenta)