Sony Xperia XZ4 złapana w TENAA. Specyfikację można brać za pewnik

Sony Xperia XZ4 złapana w TENAA. Specyfikację można brać za pewnik

Do oficjalnej premiery flagowca od Sony mamy jeszcze paręnaście dni. Wszyscy ci, którzy chcieliby doszukiwać się potwierdzenia jego specyfikacji mogą już dziś odetchnąć z ulgą. Oto bowiem na stronach TENAA pojawiła się w zasadzie kompletna specyfikacja flagowca od Japończyków. I wiecie co? Jest moc.


Duży, długi ekran i potrójny aparat główny

Największym wyróżnikiem, na który od razu zwrócicie uwagę jest duży oraz długi wyświetlacz. Ma on przekątną 6,5 cala, a format na jaki postawili Japończycy to 21:9. To pewnego rodzaju nowość, bowiem konkurencja zwykle oferuje format zbliżony do 18/19:9. Nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie to, czy zagrywka od Sony przyjmie się na rynku szerzej. Z poziomu multimediów tego typu format brzmi ciekawie, jednak czy będzie komfortowy w typowym użytkowaniu? Trudno powiedzieć.

Szokuje też potrójny aparat główny. W chwili gdy większość producentów bije się o 48-Mpix sensor główny, Sony podbija stawkę i oferuje 52-Mpix czujnik. To obłędny wynik i mam nadzieję, że jego potencjał wykracza daleko ponad ilość megapikseli. Dwa pozostałe moduły to 26 i 8 Mpix, choć wciąż nie znamy m.in. światłosiły. Marzy mi się, aby była ona raczej zbliżona do f/1.5 niż do f/2.0, który oferuje na przykład Xperia XZ3.

Pozostałe elementy specyfikacji technicznej także nastrajają pozytywnie:

  • Procesor: Snapdragon 855,
  • Grafika: Adreno 640,
  • Pamięć RAM: 8 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 256 GB (brak informacji o wsparciu dla kart SD, choć moduł jest raczej prawdopodobny),
  • Kamera selfie: 24 Mpix,
  • Bateria: 3680 mAh,
  • System operacyjny: Android Pie,
  • Waga urządzenia: 188 gramów.

Czekamy jeszcze tylko na kilka precyzyjnych informacji, na czele ze szczegółową specyfikacją matryc oraz – rzecz jasna – ceną. Mam nadzieję, że Sony wyciągnie odpowiednie wnioski i nie przesadzi z wyceną rynkową, bowiem zbyt wygórowana kwota może w zarodku zniwelować cały ten czar, jaki posiada w sobie Xperia XZ4. Miłośnicy firmy muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Smartfon oficjalnie zobaczymy już 25 lutego.

źródło: SumahoInfo

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ3, fot: producenta