Sony zawiesza launcher Xperia Home. Co dalej?

Sony zawiesza launcher Xperia Home. Co dalej?

Sony ma w swoim portfolio produkty, które są bardzo charakterystyczne dla tej marki. Po aplikacjach Muzyki czy kapitalnej galerii zdjęć, jednym tchem wskazałbym także launcher: Xperia Home. I właśnie ten launcher Japończycy postanowili zamrozić.


Xperia Home jest już drugą – po Xperia Weather – ofiarą porządków w portfolio firmy. Jak poinformowało Sony, launcher wchodzi obecnie w fazę „konserwacji”. Dla typowych użytkowników oznacza to po prostu tyle, że będą wydawane łatki bezpieczeństwa, będą też eliminowane błędy, jednak na nowe funkcje raczej nie można już liczyć.

Sony za kilka tygodni ma także zamknąć społeczność beta-testerów Home’a, co wywołało wiele emocjonujących komentarzy, z którymi można zapoznać się na stronach fanów marki. Na dobrą sprawę, trudno się dziwić, bowiem Xperia Home, to – jak dla mnie – kwintesencja prostoty i całkiem pokaźnej puli możliwości. A tymczasem, niejako z zaskoczenia, Sony skasuje aplikację na powolne wygaszanie.

Najważniejsze pytanie brzmi jednak „co dalej”. Wątpię, żeby ta decyzja była rychłą zapowiedzią wycofania się Sony z rynku smartfonów. Co to, to nie. Firma może i nie radzi sobie najlepiej, ale wysoko postawieni przedstawiciele Sony wielokrotnie powtarzali, że mobilny biznes jest bardzo ważną częścią portfolio firmy.

Zwrócę Waszą uwagę tylko na jedną rzecz. Sony od długiego czasu bardzo blisko współpracuje z Google. Japończycy aktualizują swoje urządzenia wręcz błyskawicznie, a wiele dedykowanych dla Xperii aplikacji, to programy firmowane właśnie przez firmę z Mountain View. Czyżby ktoś w Sony zadecydował, że to już czas, aby przejść na czystego Androida?

Szczerze mówiąc, nie wykluczałbym tej możliwości. 

źródło: XperiaBlog.net

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ2