Sony znowu wyprzedza konkurencję. Android Pie już dla Xperii XZ2 i XZ2 Compact

Sony znowu wyprzedza konkurencję. Android Pie już dla Xperii XZ2 i XZ2 Compact

Nie od dziś powtarzam, że Sony to ta firma, która zdecydowanie odrobiła lekcję z aktualizacji swoich smartfonów. Nowe łatki bezpieczeństwa pojawiają się zwykle momentalnie, a spore aktualizacje optymalizacyjne także dość często trafiają na flagowe Xperie. Niejako na potwierdzenie tych słów, miło mi Was poinformować, że na rodzinę XZ2 trafia właśnie świeżutki Android 9 Pie.


Xperia XZ2 i XZ2 Compact już z aktualizacją

Aktualizacja, która waży aż 1059 MB wdrażana jest przez OTA. Oznacza to po prostu tyle, że w zasadzie każdy z Was po wywołaniu odpowiedniej funkcji w systemie powinien już ją widzieć. Oprogramowanie zostało oznaczone jako 52.0.A.3.27 i poza rzeczonym dziewiątym Androidem przynosi też najświeższe, październikowe łatki zabezpieczeń. Pod maską czeka na Was szereg świetnych funkcji, na czele z narzędziami służącymi do optymalizowania baterii. Z tego też względu sądzę, że warto się tą aktualizacją zainteresować na poważnie.

fot: XperiaBlog.net

Czujni użytkownicy portalu XperiaBlog wyłapali, że nowa wersja oprogramowania nie przyniosła portretowego trybu selfiejednak w chwili obecnej zdaje się to być jedna z niewielu nieobecnych względem najnowszej Xperii XZ3. Wydaje się też, że skoro Sony z powodzeniem wdraża oprogramowanie dla ex-flagowca, to posiadacze Xperii XZ1 również nie powinni czekać już zbyt długo. Tak czy owak, po raz kolejny wypada mi napisać tylko i wyłącznie dwa słowa: „brawo, Sony” 😉

źródło: XperiaBlog.net

zdjęcie główne z: Pixabay