#SonyAktualizuje Xperię XZ1 i XZ1 Compact

#SonyAktualizuje Xperię XZ1 i XZ1 Compact

Kwestią czasu była kolejna publikacja o aktualizacji smartfonów od Sony. Jak już wielokrotnie powtarzałem, Japończycy są na tym polu prawdziwymi mistrzami, którzy nie każą swoim użytkownikom czekać na nowe oprogramowanie zbyt długo.


Aktualizacja? Owszem, ale nieduża

Japończycy ograniczyli się w zasadzie do łatek bezpieczeństwa oraz szeroko rozumianej optymalizacji. Warto jednak o tym napisać, bowiem smartfony z rodziny XZ1 zdają się być w Polsce dość popularnym wyborem wśród fanów Sony. I tak, aktualizacja nosi oznaczenie 47,2,A,4.45. Oprogramowanie zostało datowane na 1 grudnia. Z tego też miesiąca pochodzą zastosowane tam łatki zabezpieczeń.

Poza owymi łatkami mamy również kilka usprawnień pod kątem optymalizacji softu i to by było na tyle. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że w chwili obecnej aktualizacja nie jest dostępna dla Xperii XZ Premium. To dziwne choćby z tego względu, że przeważnie wszystkie trzy urządzenia dostawały aktualizacje w tym samym lub bardzo zbliżonym do siebie czasie.

Kto wie, może na XZ Premium przyjdzie kolej już niebawem? Z tą myślą Was zostawiam, jednocześnie przypominając, że smartfony z linii XZ1 pracują już pod kontrolą świeżutkiego Androida Pie.

źródło: XperiaBlog

zdjęcie główne z: Pixabay