Specyfikacja Xiaomi Redmi 7 ujawniona za sprawą TENAA

Specyfikacja Xiaomi Redmi 7 ujawniona za sprawą TENAA

Rodzina Redmi od Xiaomi stale i niezmiennie cieszy się sporym uznaniem ze strony konsumentów. Nie powinno więc dziwić, że producent już planuje kolejną – siódmą – wersję swojego „super-budżetowca”. Co o nim wiemy? Okazuje się, że całkiem sporo.


Xiaomi Redmi 7 czy Redmi 7 Pro?

Wypada rozpocząć od tego, że zdania co do tego, na jaki smartfon patrzymy są podzielone. Część obserwatorów sugeruje, że to zwykła wersja Redmi 7, podczas gdy niemała grupa spekuluje, że będzie to nieco lepiej uzbrojony smartfon z dopiskiem Pro w nazwie. Wypada jednak rozpocząć od faktów. A tak się składa, że dzięki TENAA, wiemy całkiem sporo.

Zwraca uwagę ekran o przekątnej 5,84 cala, który zaoferuje rozdzielczość Full HD+ oraz format 19:9. Spodziewamy się także całkiem dużego wyboru w kwestii pamięci RAM. Od 3 GB, przez 4, a kończąc aż na 6 GB pamięci. Na bogato jest też w ujęciu miejsca na pliki: 32/64/128 GB musi robić wrażenie. Wiemy też, że sercem konstrukcji będzie 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2,3 GHz. Na ten moment nie znamy jego producenta ani linii.

Xiaomi Redmi 7 może zaoferować podwójny moduł aparatu głównego: 12 + 8 Mpix. Na ten moment urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. W zasadzie w ciemno można założyć, że nakładka MIUI także znajdzie się na pokładzie. Urządzenie ma być dostępne w wielu wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, niebieskim, czerwonym, żółtym, różowym, zielonym, fioletowym, srebrnym oraz szarym. Sporo tego, prawda?

Kończąc, dopowiem, że Xiaomi Redmi 7 (lub Redmi 7 Pro) będzie telefonem dość lekkim, o przystępnych gabarytach. Jeśli TENAA ma rację, to smartfon będzie ważył ~150 gram przy wymiarach 47,7 x 71,9 x 7,8 mm.

źródło: gsmarena.com

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi A2 (fot: własne)