Spore zmiany organizacyjne w LG. Jest nowy szef działu mobilnego

Spore zmiany organizacyjne w LG. Jest nowy szef działu mobilnego

LG, to firma, która wykonuje naprawdę dobrą robotę na rynku smartfonów. Niestety, urządzenia tego producenta tanieją szybko, a dział mobilny z całą pewnością nie jest najbardziej rentownym w portfolio marki. Co trzeba zrobić? Ot, na przykład zmienić szefa.


Zmiana po dwunastu miesiącach

Warto rozpocząć od tego, że były dyrektor, Hwang Jeong-hwan był u sterów mobilnego oddziału LG przez dwanaście miesięcy. Trudno oceniać pracę Jeong-hwana, jednak LG G7, to w mojej opinii jedna z ciekawszych konstrukcji, którą zobaczyliśmy w kończącym się, 2018 roku. W wydanym komunikacie prasowym LG chwali byłego już dyrektora za odegranie kluczowej roli w przekształcaniu branży telewizyjnej, audiowizualnej oraz segmentu smartfonów. Jeong-hwan został też pochwalony przez pracodawcę za nacisk, który za jego rządów został położony na efektywność rozwoju produktu.

Wiemy natomiast, że zastępuje go Brian Kwon, który w swoim CV może pochwalić się chociażby pracą w LG Home Entertaiment Company. Najwyraźniej zaangażowanie Kwona i jego pomysły spodobały się w LG na tyle, że postanowiono powierzyć mu bardzo odpowiedzialne stanowisko dyrektora działu Mobile Communications. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzące premiery urządzeń od LG pokażą, że była to dobra decyzja.

A Panu Kwonowi życzymy – rzecz jasna – powodzenia 🙂

źródło: LG, informacja prasowa

na zdjęciu głównym: LG G7 ThinQ