Stabilne EMUI 10 dla Huawei P30 i P30 Pro już jest!

Stabilne EMUI 10 dla Huawei P30 i P30 Pro już jest!

Nakładkę od Huawei albo się uwielbia, albo się – delikatnie mówiąc – za nią nie przepada. To dość ciekawa sytuacja, która niejako ciągnie się za producentem od dłuższego czasu. Czy nowa wersja EMUI zdoła to zmienić? To możecie już sprawdzić osobiście. Oczywiście, jeśli macie P-trzydziestkę lub P-trzydziestkę Pro.


Uaktualnienie jest dostępne jako EMUI 10.0.0.168 i zajmuje imponujące 4,47 GB. Zanim rozpoczniecie aktualizację, warto upewnić się że jesteście w zasięgu sieci WiFi lub macie sporo pakietu danych. Jak nie patrzeć, nawet pod koniec 2019 roku niecałe pięć gigabajtów do pobrania, to sporo. Na ten moment nie wiemy, czy producent wydaje aktualizację według regionów czy powoli udostępnia ją dla kolejnych grup w oparciu o IMEI. Kluczowe jest to, że wielu użytkowników ze Starego Kontynentu raportuje, że już mogą pobrać nowe EMUI.

Oczywistym „gratisem” jest Android 10. To szczegół, na który warto zwrócić uwagę. Mamy więc rozbudowanego menedżera do zarządzania prywatnością czy tryb ciemny. Ta druga funkcja nie jest akurat niczym szczególnym, bowiem Huawei poradził sobie z tą funkcjonalnością już pewien czas temu. Miło jednak mieć tę świadomość, że teraz jest to tryb ciemny, który obsługuje 100% systemu. Są też nowe ikonki, tapety czy animacje.

Producent ewidentnie starał się nieco „wygładzić” swój interfejs. EMUI od długiego czasu borykało się z łatką nakładki bardzo cukierkowej. Miałem przyjemność przez pewien czas korzystać ze smartfonów Huawei i muszę przyznać, że nie były to słowa na wyrost. Na szczęście chiński gigant w porę zauważył, że te do bólu słodkie kolory i cukierkowa stylistyka ikon, to nie to, czego oczekują użytkownicy. Pozostaje mieć nadzieję, że oprogramowanie będzie działać sprawnie, czego oczywiście Wam życzę 🙂

źródło: gsmarena