Stało się! Nokia 8 dostaje Androida Pie

Stało się! Nokia 8 dostaje Androida Pie

„Nowa Nokia”, która prężnie rozwija się pod skrzydłami HMD Global nie zwalnia tempa. Flagowy smartfon producenta dostaje właśnie świeżutkiego Androida Pie. Tym samym, Nokia dołącza do grona producentów, którzy zdążyli z aktualizacją flagowca w 2018 roku.


Czysty Android ułatwia politykę aktualizacji

Jeszcze parę lat temu nakładka systemowa była jednym ze sposobów na wyróżnienie się producenta spośród wielu innych marek. Na szczęście coraz to więcej firm przekonuje się do czystego Androida. Stopniowo, krok po kroku, ta decyzja zdaje się przynosić profity. Po pierwsze, czysty Andek, to system banalny w obsłudze, po drugie zaś, aktualizacje są po prostu mniej czasochłonne.

Z podobnego założenia wyszła Nokia, która nie zdecydowała się na daleko idące modyfikacje oprogramowania. Wprawdzie Android Pie początkowo miał debiutować w listopadzie, jednak wydaje mi się, że użytkownicy wybaczą producentowi ten drobny poślizg, jeśli tylko oferowane oprogramowanie będzie działać dobrze, stabilnie.

Android Pie przynosi takie nowości, jak uczenie maszynowe, optymalizację zarządzania aplikacjami czy większą troskę o wytrzymałość akumulatora na jednym cyklu ładowania. Wypada też odnotować, że Nokia 8 wraz z Androidem Pie wzbogaciła się o grudniowe łatki bezpieczeństwa. Nie zabrakło też uproszczonej nawigacji oraz optymalizacji jasności ekranu.

źródło: Fonearena, Sarvikas (na Twitterze)

na zdjęciu głównym: Nokia 8, fot: producenta