Świetna wiadomość! Honor 9X nie będzie miał notcha

Świetna wiadomość! Honor 9X nie będzie miał notcha

„Zwykły”, oparty na prostokącie ekran, który nie ma żadnych wcięć to obecnie pewnego rodzaju rarytas. Niewielu producentów oferuje tego typu konstrukcje, skupiając się raczej na różnej maści dziurkach czy łezkach w ekranie. Na szczęście, Honor powoli wycofuje się z tej ścieżki.


Można? Można!

Honor 9X zadebiutuje już niebawem. Warto w tym miejscu nadmienić, że o samym smartfonie wiemy już niemal wszystko. Ekran ma mieć przekątną 6,59 cala (19,5:9, Full HD+), a całość będzie napędzał Kirin 810 z grafiką Mali G52. Nie zabraknie też pamięci RAM. Producent przewiduje zastosowanie 6 GB, którym będzie towarzyszyć 128 GB miejsca na pliki użytkownika. Wciąż nie wiemy, czy producent nie zdecyduje się na inne wersje produktu.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1000 złotych warto kupić

Smartfon dostanie potrójny aparat główny: 24 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix + 2 Mpix. Kamerka selfie – która będzie modułem peryskopowym – zaoferuje 24 Mpix ze światłem f/2.0. Pewnego rodzaju ciekawostką jest ulokowanie skanera linii papilarnych na bocznej ramce obudowy. Nie zabraknie też modułu NFC oraz akumulatora o pojemności wynoszącej 4000 mAh. Ów ogniwo będzie obsługiwać szybkie ładowanie (10 W).

Fot za: Weibo

No i wreszcie – dzięki Weibo – otrzymaliśmy też klarowne potwierdzenie tego, że ów notch na pewno nie znajdzie się w Honorze 9X. O ile wcześniej operowaliśmy tylko i wyłącznie wizualizacjami, tak tutaj mamy rzeczywiste zdjęcie szkła ochronnego, które będzie chronić konstrukcję. Jak widać, o żadnym wcięciu czy dziurce w ekranie nie ma mowy. Kończąc, pozwolę sobie przypomnieć, że premiera urządzenia odbędzie się już niebawem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na datę 23 lipca. Cena wciąż pozostaje nieznana.

źródło: Weibo

Na zdjęciu głównym: Honor View20, fot: producenta