Świetna wiadomość! Samsung Galaxy J6 zaczyna otrzymywać Androida Pie

Świetna wiadomość! Samsung Galaxy J6 zaczyna otrzymywać Androida Pie

Samsung Galaxy J6 to telefon z półki niższej, któremu daleko do tego, co potrafią urządzenia z lini A czy S. Oczywiście przekuło się to na niską cenę, którą telefon cały czas przyciąga do siebie wielu klientów. Po liście atutów można też powoli dopisywać uaktualnienie do Androida Pie.


Aktualizacji jeszcze nie ma w Polsce, ale…

Należy rozpocząć od tego, że soft jest obecnie możliwy do pobrania dla użytkowników z Brazylii i Włoch. To druga w ostatnim czasie aktualizacja dla linii J. Kilka dni temu ruszyła też aktualizacja dla wyżej notowanego w portfolio producenta, Galaxy J8. Oczywiście wraz z nową wersją Androida dostajemy też nową nakładkę systemową, One UI. Wnosi ona wiele dobrego, jednocześnie bardzo ułatwiając nawigację po urządzeniu.

Na charakterystycznym półwyspie w kształcie buta oprogramowanie zostało oznaczone jako J600FXNNU3BSD1. Paczka waży 1,2 GB oraz łatki zabezpieczeń z marca. To jedna z różnic względem Galaxy J8, który przy podobnej wadze oprogramowania dostał kwietniowe zabezpieczenia Androida. Spodziewamy się, że dalsze regiony będą udostępniane systematycznie, bowiem w chwili obecnej użytkownicy nie uskarżają się na żadne mankamenty oprogramowania.

Samsung Galaxy J6: zobacz cenę

Urządzenie wciąż można uznać za całkiem nowe. Pojawiło się ono oficjalnie w maju 2018 roku. Mamy tu 5,6-calowy ekran SuperAMOLED, procesor Exnos 7870 oraz 3/4 GB RAM w zależności od rynku docelowego. Producent daje 32/64 GB miejsca na dane oraz slot na kartę microSD. Aparat główny ma 13 Mpix ze światłem f/1.9. Samsung Galaxy J6 ma akumulator o pojemności 3000 mAh.

źródło: gsmarena