Transmisja ze smartfona na żywo? Już niebawem dostępna dla YouTube’a

Transmisja ze smartfona na żywo? Już niebawem dostępna dla YouTube’a

Kilka ostatnich lat ery internetu można w dużej mierze sprowadzić do hasła „każdy z Was ma coś do powiedzenia, a my damy Wam narzędzia, które pomogą Wam to osiągnąć”. I jedną z tych firm, która zamierza dostarczyć użytkownikom wyspecjalizowanej aplikacji będzie też YouTube.


Nowa funkcja nie wymaga pobierania dedykowanej aplikacji na komputer. Na szczęście to już nie te czasy. Wystarczy tylko, że przejdziemy na tę podstronę, zarejestrujemy się, a z poziomu naszej przeglądarki pojawi się nowy, dedykowany przycisk który w dużej mierze zautomatyzuje cały ten zabieg. Co warto zaakcentować, pierwszeństwo będą mieć użytkownicy przeglądarki z tej samej stajni, czyli Google Chrome. Nie spodziewałbym się jednak, żeby użytkownicy Liska, Opery a nawet aplikacji od Microsoftu zostali pominięci. Ci najpewniej będą musieli odczekać odrobinę dłużej.

screen z: YouTube.com

Nowa funkcja pojawi się także w ramach aplikacji na smartfony. Zgodnie z informacjami serwisu FoneArena, palmę pierwszeństwa otrzymają posiadacze smartfonów z logo ASUSa, LG, Motoroli, Nokii oraz Samsunga. Nie oznacza to bynajmniej, że posiadacze smartfonów innych marek obejdą się smakiem. Ci po prostu poczekają na nową funkcję odrobinę dłużej.

Prywatnie, bardzo podoba mi się tego typu funkcja. Zastanawia mnie jednak w tym wszystkim jedna kwestia – jeśli wszyscy będziemy mieli tyle do powiedzenia, że tylko i wyłącznie będziemy nadawać live’y, to kto będzie słuchać… 😉

źródło: YouTube, za FoneArena

zdjęcie tytułowe: Pixabay.com