Vivo NEX już wkrótce będzie dostępny poza Chinami

Vivo NEX już wkrótce będzie dostępny poza Chinami

Vivo NEX, to smartfon, który może na rynku dość mocno namieszać. Na dobrą sprawę, jest to chyba pierwszy prawdziwie bezramkowy telefon, który spełnił marzenia wielu internautów – pokrył niemal cały obszar frontowej tafli tylko i wyłącznie powierzchnią ekranu.


Vivo będzie prowadzić dystrybucję stopniowo, najpewniej co jakiś czas włączając kolejne rynki. Już w lipcu smartfon ma zawitać do Rosji, Indii, Malezji, Tajwanu i Hongkongu. Niestety, ale ten sam komunikat nie zdradza już żadnych szczegółów związanych z wprowadzeniem NEX’a do Europy.

Przypomnijmy tu pokrótce, że smartfon od Vivo oferuje 6,6-calowy ekran, który pokrywa aż 91,2% frontowego panelu. Chcąc zwiększyć ten współczynnik Vivo zdecydowało się wprowadzić wysuwaną mechanicznie kamerę do zdjęć selfie która stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych elementów konstrukcji.

Drugą innowacją jest zaimplementowany w wyświetlacz skaner odcisków palców. Wiele firm pracuje nad tą technologią, podczas gdy dwóch chińskich graczy: Oppo i Vivo już zdołało ją zaimplementować w swoich urządzeniach. Sercem konstrukcji jest Snapdragon 710. Patrząc na pamięć RAM, możemy wybierać między 6 a 8 GB pamięci. Producent przewidział też też 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej.

Aparat główny, to natomiast duet 12 + 5 Mpx, kolejno ze światłem F/1.8 i F/2.4.

Ci z Was, którzy liczą na nieco bardziej topową specyfikację techniczną powinni spojrzeć w kierunku nieco droższego Vivo NEX S. Na wyposażeniu tej wersji odnajdziemy flagowego Snapdragona 845, 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB na pliki użytkownika. Pozostałe elementy specyfikacji technicznej są bardzo podobne względem siebie.

Niestety, w chwili obecnej trudno przewidzieć datę debiutu urządzenia na Starym Kontynencie. Cieszy jednak, że Vivo wykonało przysłowiowy pierwszy krok i niebawem rozpocznie dystrybucję smartfonów poza swoim rodzimym rynkiem.

źródła: gsmarena.com, cnet.com

zdjęcie główne: screen Vivo NEX ze strony producenta