W weekend otwarcia rozeszło się 9 milionów iPhone’ów XR

W weekend otwarcia rozeszło się 9 milionów iPhone’ów XR

Kilkakrotnie już pisałem Wam, że zdaniem wielu analityków, to Apple iPhone XR będzie koniem pociągowym, który będzie ciągnąć sprzedaż iTelefonów zimą i wiosną przyszłego roku. Czy wyniki otwarcia pozwalają Apple patrzyć w przyszłość z optymizmem?


iPhone XR sprzedaje się świetnie, ale Apple oczekuje więcej

Dane o dziewięciu milionach sprzedanych urządzeń pochodzą od Juna Zhanga, analityka firmy Rosenblatt Securities. Trzeba tu uczciwie zauważyć, że są to wyniki, o których wiele innych firm może tylko i wyłącznie pomarzyć. Innego zdania zdaje się być Zhang, który oczekiwał po „budżetowym iPhone’ie” sprzedaży na poziomie dziesięciu milionów egzemplarzy.

Z tego też względu, analityk zrewidował swoje wcześniejsze szacunki, obniżając prognozowaną sprzedaż za listopad i grudzień z 90 do 88 milionów sztuk. Co ciekawe, spadek w prognozie nie wyklucza zdaniem Zhanga rekordowej sprzedaży w okresie świątecznym. Jeśli prognozy potwierdzą się, Apple może wzbogacić się o więcej niż 91 miliardów dolarów na sprzedaży nowych iPhone’ów, a także iPada Pro oraz Macbooka, które oficjalnie debiutują dzisiaj.

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Apple iPhone XR (fot: screen ze strony Apple)