Ważna nowość. Samsung Galaxy S9 i S9+ dostają tryb nocny!

Ważna nowość. Samsung Galaxy S9 i S9+ dostają tryb nocny!

Producent z Korei Południowej z powodzeniem zaimplementował tryb nocny we flagowcach z linii S10. Teraz aktualizacja obejmuje swoim zasięgiem starsze ex-flagowce sprzed roku. A czy dotrze ona do Note’a 9?


Długo wyczekiwana aktualizacja

Wielu użytkowników es-dziewiątek czekało na dodanie do aparatu dedykowanego trybu nocnego. Za sprawą Pixeli czy urządzeń od Huawei wiemy, że ten tryb to potężne oręże, które może znacząco podkręcić jakość generowanych zdjęć. Nie jest to zresztą pierwsza aktualizacja tego producenta, kiedy wprowadza on tegoroczne nowości do urządzeń sprzed roku. Wcale nie tak dawno temu firma aktualizowała starsze konstrukcje o AR Emoji czy dedykowany tryb slow-motion.

Zobacz też: TOP 5 ciekawych smartfonów od Samsunga

Oprogramowanie zostało oznaczone jako G960FXXU5CSF2 (Samsung Galaxy S9) oraz G965FXXU5CSF2 dla urządzenia z plusem w nazwie. Paczka waży 574 MB i wprowadza też szereg zmian, które możemy określić jako „optymalizacyjne”. Co ważne, w chwili obecnej oprogramowanie jest dystrybuowane na niektórych rynkach. Może okazać się, że polscy użytkownicy będą musieli jeszcze trochę na uaktualnienie poczekać. Wydaje mi się jednak, że producent poradzi sobie z globalną dystrybucją całkiem szybko.

Samsung Galaxy S9+, fot: producenta

Zasadnym wydaje się być pytanie o to, kiedy taką samą funkcjonalność dostanie Samsung Galaxy Note 9. Mamy tam niemal dokładnie ten sam aparat główny, co w Samsungu Galaxy S9+, więc wydanie uaktualnienia rozpatrywałbym raczej nie w kategoriach „czy” a „kiedy”. Z przykładowymi fotkami, które udało się wykonać Samsungiem Galaxy S9 po aktualizacji możecie zapoznać się tutaj. Efekty są naprawdę świetne.

źródło: SamMobile

zdjęcie główne z: Pixabay