Według prognoz, iPhone XR będzie „koniem pociągowym” Apple

Według prognoz, iPhone XR będzie „koniem pociągowym” Apple

Apple iPhone XR, to w pewnym sensie „budżetowa” konstrukcja z logo nadgryzionego jabłuszka. Urządzenie niebawem pojawi się w ofercie sprzedażowej, a analitycy już teraz sugerują, że smartfon ma potencjał ku temu, aby nawet w 2019 roku przyciągać do siebie klientelę. Dlaczego?


Analityk rewiduje prognozy sprzedażowe

Po wrześniowej premierze, analityk Ming-Chi Kuo prognozował, jakoby iPhone miał sprzedać do końca obecnego roku 75-80 milionów smartfonów. Siłą napędową miał być właśnie iPhone XR. Wczoraj, w notatce opublikowanej dla inwestorów, Kuo dokonał rewizji swoich szacunków i przedstawił nowe prognozy. Coś mi podpowiada, że najnowsze szacunki analityka mogą być bardzo ciepło przyjęte przez wielu inwestorów w branży mobilnej.

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie iPhonem XR, Kuo zawyżył prognozowaną sprzedaż wszystkich iTelefonów do 83 milionów sztuk do końca obecnego roku. Zgodnie z jego prognozami, najnowsze smartfony z logo nadgryzionego jabłka pobiją wyniki sprzedażowe, które nie tak dawno temu wykręcił iPhone 8. Ciekawie jednak zapowiada się to, co zdaniem analityka czeka sprzedaż iPhone’ów po świętach Bożego Narodzenia.

Apple iPhone XR / fot: Apple

Zeszłoroczny iPhone 8 zaliczył dość spektakularny spadek sprzedaży w okresie poświątecznym. Szacunki mówiły nawet o 50-procentowym spadku zainteresowania konsumentów tym produktem. Kuo oczekuje, że iPhone XR „stopnieje” o zaledwie 30%. Ta cyfra nadal może robić wrażenie, jednak należy pamiętać o tym, że średni spadek sprzedaży dla całej branży mobilnej wynosi mniej więcej 40%. Oznaczałoby to, że iPhone XR będzie wypadał znacznie powyżej przeciętnej.

W ostatecznym rozrachunku, Kuo sugeruje, że Apple zdoła wprowadzić na rynek 60 milionów iPhone’ów do 31 marca 2019 roku, a połowa tej kwoty, czyli 30 milionów egzemplarzy ma przypaść iPhone’owi XR. W tym samym czasie iPhone XS ma odpowiadać za około 1/3 tej liczby, a pozostałą część podzielą między siebie iPhone 7 i iPhone 8. Jeśli przewidywania analityka sprawdzą się, to Apple po raz kolejny zostawi wiele konkurencyjnych firm daleko w tyle.

Pytanie tylko, czy iPhone XR faktycznie zdoła wzbudzić tak wielkie zainteresowanie? Dowiemy się tego już za kilka miesięcy.

źródło: Phonearena

zdjęcie główne: Pixabay